Ads Top

Lanet olası xenon farlar

Efendim daha önceden böyle bir yazı yazmıştım wordpress blog`umda bayram tatilinde yine konu ile alakalı olaylar geldi başıma ve eski yazımı bulup buraya eklemek istedim.

Sanırım boyum uzun olduğundan bu kadar rahatsız ediyor beni, çünkü dikiz aynasıyla gözlerim hemen hemen aynı hizada kalıyor ve yansıması daha belirgin oluyor. Ama her ne olursa olsun, yanlış kullanım sonucu bu rahatsızlıklara meydan açıyor. Çin malı ürünler ve aşırı kelvin`li xenon farlara şiddetle HAYIR diyorum. Hatta parası olmayıp hevesi olan vatandaşlar beyaz ampul kullanıyorlar ki o daha da beter :)

Bu da eski yazım.
Tatil dönüşü kafama takılan şeyleri yazacağımı söylemiştim, ancak vakit buldum hemen oturdum PC başına giriştim yazıyı yazmaya.

Tatile giderken de, tatil dönüşü de, gece yola çıktığım için bu far hadisesi bilakis kafama takıldı. Benim arabamda xenon far yok, bu tatile çıkana kadar taktırmayı düşünüyordum, sadece beni düşündüren yağmurlu havalarda normal sarı ampüller kadar görüş netliği sağlamadığı söyleniyordu. Xenon farlı bir arabayla yağmurlu havada yolculuk yapmadan da söylenenlere inanmak istemiyordum, lakin bu tatile çıktıktan sonra kesinlikle vazgeçtim, efendim yazık günah millete gece gece gözlerini patlatmaya, milleti geçici körlük yaşatmaya niyetim yok.
Olay şöyle ki; hem karşıdan gelen xenon farlı araçlar, hem de arkadan gelen xenon farlı araçlar o kadar gözü rahatsız ediyor ki, bu kadar olduğunu şehir içinde anlamıyordum ama şehir dışında resmen ölümmüş, hele uzunca bir ara arkamdan ayrılmayan bir araç vardı ki, hakikaten çok kalın sövdüm, resmen benim arabanın içi gündüz gibiydi, üstüne bütün dikiz aynalarından gözüme gözüme gelen o keskin beyaz ışık acayip rahatsız etti, üstüne yollarda malum bozuk, arkadaki araç zıplayıpta farlarda kıpraşmaya başladımı iki kat sövdüm, sayesinde sollamaya çıktığımda karşıdan gelen tırı güç bela görebildim ama artık ışık o kadar rahatsız etmiştiki mesafeleri kestiremez oldum.
Neyse sözü fazla uzatmamak gerek, konu yeterince açık ve yalın bir dille anlatıldı, kullanmayın, kullandırtmayın.

Xenon Farlara hayırrrrrrrrr !...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.