Ads Top

Geçici mail adresleri ve özellikleri


Sizlere muhakkak işinize yarayacak olan geçici mail adresleri hakkında bir yazı hazırladım.

Son zamanlarda Türk web sitelerinde bir forum çılgınlığıdır gidiyor, ortalıkta o kadar çok saçma sapan forum doldu ki uyuz olmamak elde değil. Google`ın artık birşeyler yapıp forumları aramalarda daha gerilere atmasının vakti geldi de geçiyor bile.

İşte bu forumlar genelde üyelik isterler, kayıt olmak içinde gözünüz gibi baktığınız spamdan koruduğunu mail adresinizi sizden isterler, tabi üye olduktan sonrada ardı arkası kesilmeyen spamlar yavaş yavaş mailinize bulaşmaya başlar. Artık çoğu mail adresi spam filtresini ücretsiz sunsa da bazı mailler spam filtresinden geçmeyi başarıyor ve bu maillerde sadece reklam da olmuyor, virüs,  trojen vs.. de olabiliyor.Bu gibi durumları engellemek için farklı bir mail adresine ihtiyacınız olur ve her seferinde bir mail adresi almak için uğraşmak istemezsiniz. Aşağıda tanıtacağım mail servisleri bu işlemi sizin için hallediyorlar, sizin yapmanız gereken sadece tek tıkla mail adresini açmanız. Bu servisler 10-15-30 dk veya 1 gün, 1 hafta,1 ay vs... isteğinize göre bu mail adresini saklıyorlar. Şimdi hepsinin özelliklerine bir göz atalım.

Dandikmail.com

Dandik mail size 15dk. lık rastgele bir mail adresi veriyor. İsteğinize göre bu mail adresini 15`er dakika daha uzatma imkanını da kullanıcılarına sunuyor.

Dandikmail tek kullanımlık ücretsiz mail servisidir. Gerçek mail adresinizin spam epostalarla dolmasını engellemek için forum ve benzeri aktivasyon isteyen sitelere üye olurken Dandik Mail kullanın.
* Linkleri görmek için üye olunması gereken forumlarda
* Sadece bakıp çıkacağınız sitelerde
* Spam yollayabilecek sitelere üye olurken

Dandik Mail kullanın emailiniz spamle dolmasın !

10 Minute Mail

10 Minute Mail size 10dk. lık rastgele bir mail adresi sunuyor ve isteğinize göre 10 ar dakika daha uzatma imkanınız var.

Aşağıdaki linke tıkladığınızda geçici bir e-posta adresi edineceksiniz. Bu adrese gönderilen e-posta iletileri sayfada görünecektir. Bu e-postaları okuyabilir, içeriğindeki linklere tıklayabilir, hatta yanıtlayabilirsiniz. E-posta adresiniz 10 dakika sonrasında geçersiz olacaktır.

Bu ne işe yarar? Diyelim ki üye olurken size bir ileti göndererek e-posta adresinizi doğrulamak isteyen bir site var. Siz de e-posta adresinizi o siteye verip sonrasında istenmeyen spam iletilerle boğuşmak istemiyorsunuz. Bu şık "kullan-at" hizmeti ücretsizdir. Tadını çıkarın!

Balon Mail

Balon mail size 15 dakikalık rastgele ya da isteğinize göre kendinden silinen bir mail adresi sunuyor. Oluşturduğunuz adrese gelen mailleri okuyup isteğinize göre yanıtlayabiliyorsunuz. Eğer süre yetmezse balon mail size 15 er dakikalık ek süre imkanı da sunuyor.

Çakma Mail

Çakma mail size 30 dakikalık rastgele geçici bir mail adresi sağlıyor. Yine aynı şekilde çakma mail ile mail alabilir ve bu maile cevap verebilirsiniz.

Servisin tek dez avantajı süre yetmezse bu süreyi uzatma imkanı sağlamıyor.

Çakma mail internette üyelik vb tüm işlemlerde kullanabileceğiniz geçici bir eposta adresi sağlayan ücretsiz bir servistir.
Tek yapmanız gereken "Çak Bir Mail" bağlantısına tıklamak ve mailini oluşturmak.

Dod Git

Dodgit.com ya da dodgeit.com adresinden ulaşabileceğiniz bu servis size 1 haftalık geçici mail adresi sunuyor.

Bunda sistem diğerlerinden farklı işliyor. Diyelim ki hayalmeyal adında mail adresi açtınız ve bir başkası da hayalmeyal adında bir mail adresi açtı. Bu durumda mail adresini ortak kullanıyorsunuz.

Eğer başkasının görmesini istemediğiniz bir mail ya da banane kardeşim saçma forum da olsa bana gelen maili başkası görmesin diyorsanız, biraz karışık bir mail adresi açmanızda fayda var. Ama bunu yaparken rastgele rakamlar veya harfler (bknz. örnk1. sdg321erf6541) yerine kısa bir algoritmayla karışık ama hatırlayacağınız bir mail adresi açmanızda fayda var. (bknz. örnk2. hayalmeyal2008mail) gibi..

Guerrilla Mail

Guerrilla mail size 1 saatlik rastgele ya da sizin belirlediğiniz geçici bir mail adresi sunuyor. İsterseniz istedğiniz an bu 1 saatlik süreyi baştan başlatabiliyorsunuz.

Ayrıca bu servisin en çok hoşuma giden tarafı mail adresini RSS bağlantısıyla kontrol edebiliyorsunuz. Hesabınıza mail geldiğinde RSS ile anında görebiliyorsunuz.

Kas Mail

Kas mail diğerlerinden farklı bir geçici mail sağlayıcı servisi.

Kasmail ile normal mail adresi alır gibi mail alıyorsunuz. kullanıcı adı ve şifrenizi kendiniz belirliyorsunuz.

Kasmail`in diğerlerinden farkı bununla da bitmiyor. Mail adresinin geçerlilik süresini isteğinize göre kendiniz belirliyorsunuz.

İsterseniz 1 gün isterseniz 1 hafta ya da o da kesmedi 1 aylık kafanıza göre mail adresi oluşturma imkanınız mevcut. Biraz daha uzun bekleme süresi gerektiren kayıt ya da davetiye isteme gibi işlemlerinizde bu adresi kullanmanız daha mantıklı.

Mailinator

Mailinator de dodgit ile aynı özelliklere sahip.

Açtığınız mail adresinde ortak kullanım mevcut.

Fakat mailinator dodgit`den ayıran bir nokta var. Diyelim ki bir foruma girdiniz ve üye olacaksınız, ilk önce web sitesine girip mail almak yerine herhangi bir kullanıcı adıyla mailinatorden bir mail adresi gösteriyorsunuz (bknz. örnk1. hayalmeyal@mailinator.com) sonra mailinator adresine girip arama kutusunda hayalmeyal adresini aratıyorsunuz ve adrese gelen maili görebiliyorsunuz. Ayrıca widget eklentisi de mevcut.

Tanıtacağım geçici mail adresleri bu kadar umarım işinize yarayacak bir paylaşım olmuştur.

2 yorum:

  1. balonmaili biliyordum ama başka adreslere de ihtiyacım oldu bir nedenden dolayı. çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

    YanıtlaSil
  2. Web sitesini tavsiye http://24mail.superplatyna.com/

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.