Ads Top

Photohop la makyaj yapımı

Bu photoshop dersimizde göze makyaj yapımını anlatacağım. Olduğunca basite indirgenmiş ve kısa bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Daha önceki dersimizde sivilce ve yüz temizlemeyi anlatmıştım. Bu dersimimizde de gözlerimizin etrafına makyaj yapımını anlatacağım.

1- İlk önce orjinal resmimizi açıyoruz


2- Resmimizi açtıktan sonra 3 tane boş Layer oluşturalım.

Brush`umuzu da resimdeki gibi ayarlayalım, başlangıç değeri olarak 17 seçelim, tabi burada resminizin büyüklük ve küçüklüğüne göre bu değeri arttırabilir veya azaltabilirsiniz.Daha sonra renk olarak " 0247b8 " seçelim ve Layer 2 de gözlerimizin üstünü resimdeki gibi boyayıp ayarlarını da resimdeki gibi yapalım.
Layer: Color Opacity : 50% Fill: 60% değerlerini verelim3- Şimdi boyadığımız alanla kaşlarımızın arasındaki kalan kısmı renklendireceğiz. Layer 3`ü seçip aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

Ben renk olarak " a566b9 " kullandım, siz daha farklı renkler kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken kısım, mavi ile boyadığımız yerin hemen üstünde Brush`umuzun Opacity değeri 100% olsun ve kaşlara doğru çıktıkça bu değeri düşürün, kaşların hemen altına geldiğinizde bu değer 20% olsun, buna göre aradaki değer değişmelerini ayarlayınız.

Layer: Soft Light Opacity: 100% Fill: 82% olarak seçinizResmi biraz daha yakınlaştırarak veriyorum. Aradaki Opacity değerinin değişimini daha iyi anlamanız için. Hatta içinize sinmezse silgiyi seçip (Eraser Tool kısayol E) opacity değerini de 10-20 lere düşürüp koyu görüğünüz yerlerin üzerinden geçerseniz, makyajınız daha estetik gözükür.4- Şimdi Layer 4 `ü seçiyoruz. renk olarak siyah seçelim " 000000 " ve resimdeki ayarları yapıp gözülerimizin altını boyayalım.

Layer: Soft Light, Opacity: 50%, Fill: 100% seçelimBu dersimizin de sonuna geldik, kısa ve öz anlatmaya çalıştım, umarım işinize yarayacaktır.

Final ResmimizOrjinal Resmimiz


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.