Ads Top

Siteyi yeniden düzenleme faaliyetleri

Uzun zamandır şablonu değiştirmeyi düşünüyordum, hatta kendim mi yapsamki diye de düşünmedim değil, ama bir işe kalkıştım mı en iyisini yapmaya çalıştığımdan fazlasıyla vaktimi alacağını düşündüm, sonra aklıma wordpress`in en sade teması olan K2 geldi. Hemen google`da araştırma yaptım ve buldum. Sizde K2 Blogger temasını kullanmak isterseniz sitenin en altında indirdiğim sitenin linki mevcut oradan ulaşabilirsiniz. Genelde insanlar o alt kısmı silerler, neden sildiklerini de anlamış değilim, adam emek veriyor o kadar uğraşıyor ve ücretsiz olarak temayı paylaşıyor, sen kalk onun linkini kaldır. Senden istediği sadece o linkin orada durması çokmu zor ya da şöyle demeliyim çokmu zoruna gidiyor o isimin orada olması ? O zaman kendin yapacaksın arkadaş, hem bedavadan temayı kullan hem de temayı paylaşan kişinin sitesinin linkini kaldır, ayıp gerçekten ayıp, bana göre hiç etik bir davranış değil.
Ayrıca nasıl bir ezikliktir ki bu ? Sanki giren insan anlamayacak o tasarımı senin yapıp yapmadığını ? Yüzlerce sitede görülmüş bir temanın linkini kaldırsan ne kaldırmasan ne.
Neyse ya, zaten Türk bloglarının içerik aklama, kendilerinin yapmadığı bir şeyi kendileri yapıyormuş gibi paylaşma, alıntılama yerine çalıntılama yapmaları ve alıntı adı altında bütün içeriği yayınlayıp sadece alıntı yazıp geçmeleri iyice sinirlerimiz bozuyor daha fazla yazmak istemiyorum bu başlık altında.
Bu konu hakkında o kadar çok söyleyecek sözüm var ki, her bir konuyu birer başlık altından incelemek istiyorum.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.