Ads Top

Çikolata bana dokunuyor(muş) :(

Malesef çikolata bana dokunuyor.

Uzun zamandır yüzümde kıl dönmesi tarzında ufak ufak yaralar çıkmaktaydı. Jilettendir deyip daha da kaliteli jiletler almaya başladım, yok 3 bıçaklısı, yok 2 bıçaklı çelik malzemeli derken bayağı bir uğraştım. Lakin yaraların gelip geçtiği yok.
Bunlar da bi skimeyaramadı deyip, yara çıkan yerlerdeki sakalları cımbızla yolmaya başladım(çok acıtıyor) tam geçti derken hobaaa birdaha çıkıyor herşeyi baştan alıyorum. Bu durum yaklaşık iki aydır, yoğun bir şekilde olmak üzere, uzun zamandır devam etmekte.

Bunlar da yetmedi deyip cuma günü berbere traş olmaya karar verdim, sağolsun eski ahbabdır kendileri, dedim böyleyken böyle düzelt şu yüzümü iyice sinirlerim bozulmakta. Anlattım uyguladığım yöntemleri, hepsini bir bir dinledi.
Dedi ki;
Berber: Olm senin derdin sakaldan değil
Ben: ...................... ?
Berber: Senin derdin karaciğerde
Ben: Lağğğnnnn !!!
Berber: Korkma lan, yediğin birşey dokunuyordur, bu aralar neyi çok yedin ? Coşmuş suratın dedi.
Ben: Valla bugün özellikle coştu, en son da sabah çikolatalı ekmek yedim.
Berber: Çikolata olabilir ama sen yine de doktora git
Ben: Pazartesi giderim, kes traşı da işimize bakalım :)

Olay bundan ibaret, cuma sabahından itibaren ağzıma çikolata sürmüş değilim ve yüzümdeki kıl dönmeleri geçmek üzere yenileri de patlak vermemekte, yarın akşam tekrar traş olacağım, bakalım pazartesi sabahı hortlamamışlarsa bu iş kesin çikolatadan, hortlamışlarsa da doğru doktora, tahlil neym yaptırmaya. Ne olur ne olmaz düşüncesiyle, yaralar geçse bile bu hafta içi doktora gitmeye karar verdim.

En çok sevdiğim yiyeceklerden birisi olan çikolataya uzuuuunnn bir süre ara vermek zorundayım.

Şimdi kahvenin yanında bitter çikolata zevkinden mahrum kalacağım, sıcak çikolata içemeyeceğim, çokanat, çikolatalı gofret vb... bilimum zevkten mahrum kalacağım. Ulan yapılırmı bu !

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.