Ads Top

Güneşi Gördüm

Açıkça söylemek gerekirse bu kadar güzel bir filmle karşılaşacağımı ummuyordum.

Filmde bir çok konuya değinilmiş ve çok güzel bir dille ele almış. Konular bu kadar gerçek ve doğru tespitlerle seçilmiş olduğundan, üstüne de filmde oynayan oyuncuların bana göre harika performanslarından dolayı, o kadar kendinizi kaptırıp izliyor, o kadar filmle iç içe giriyorsunuz ki, sinemadan çıktıktan sonra bile her sahnesinin kelimelerini bile hatırlayabiliyorsunuz.


Film`de Askerlerin şehit olduğu bölümde Altan Erkekli`nin de oyunculuğuyla ve yaklaşan Askerliğimin de vermiş olduğu hassasiyetle gözlerimden yaş geldiğini fark ettim. İlk defa bir sinema filminde gözlerimin yaşardığını belirtmek isterim.
Kapılmış olduğum bu duygusal durum film bitene kadar devam etti. Mahsun Kırmızıgül`ün çocuklarının peşinden koşarken, Demet Evgar`ın tek erkek çocuğunun öldüğünü öğrendiğinde ve bir kaç sahnede daha gözlerim doldu. Ağlamamak için zor tutttum kendimi.

Özetlemek gerekirse Güneşi Gördüm; memleketimizin, bizim, sizin, onların, ülkemizin, milletimizin, Türkiye`nin hikayesidir.

Recep İvedik`in 5 milyona yakın izlendiği ülkemizde bu filmin 1-2 milyonda kalması gerçekten beni çok üzer. İmkanı olan herkesin izlemesini tavsiye ederim.

Fragman


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.