Ads Top

Sigara içen öğrenciye burs yok ! Sizene LAN !

Google Reader`dan abone olduğum siteleri geziyordum, haber başlıklarını okurken şu yazıya rastladım.
Sigara içen birisi olarak hemen sinirlendim, kızdım, kendi kendime söylendim durdum.
Tamam sigara zararlı bir alışkanlık olabilir ama içen kişiden başkasını ne ilgilendirir. Kime ne ? Başkasına giren çıkan ne ?
İsteyen içer zıkkımlanır bu meleti, isteyen içmez yeşilaycı takılır. Sağlıklı yaşar.
Sonuçta içen de ölüyor, içmeyen de, arada belki 3-5 sene oynuyor :)

Zaten emeklilik yaşı olmuş 65 mına koym kimse emekli olmadan ölecek, hadi arada ölmeyip direnenler olabilir, onlar da alacak 3 kuruş, ölseydim daha iyiydi diyerek sürünecek, yaşadığı hergün kendisini bu duruma düşürenlere, dişsiz ağzıyla beddua edecek, sövecek sayacak.

Velasım kelam, konuyu özetlemek gerekirse, burs`u sağlayanlar da haklı olabilir. Hatta haklılar diyebilirim, verdikleri burs parasıyla öğrenciler sigara alıyor olabilir, sigara içmeyen, burs alamayan ve gerçekten o bursa ihtiyacı olan öğreniler olabilir.

Amaaaaaa lanet olsun ki; bu memleketi bu duruma düşürenlere, üç kuruş`a mahkum edenlere.

Medeni bir toplum olsaydık, ekonomik olarak hür bir ülke durumunda olsaydık ve sosyal devlet anlayışını tam olarak uygulayan hükümetlerimiz olsaydı zaten o sigara içen öğrenci de, içmeyen öğrencide burs`a filan ihtiyacı olmayacaktı değil mi ?

2 yorum:

 1. aklıma şey geldi. geçenlerde bi blogu takip listemden çıkarmıştım. o zatı muhterem baya bir sinirlenmiş buna. bana demediğini bırakmadı. eğitim fakültesi mezunuyum ve atama bekliyorum bu sene tekrar kpss'ye gireceğim. bunu da bloga yazmıştım tabii. o zat da öğretmen. dedi ki bana sağ olsun.
  inşallah atanamazsın..
  sende o sigara varken sözleşmeli öğretmenlikten de atılırsın sen.
  inşallah kadroya geçemezsin...

  gibi gibi gibi..
  kpss olayını geçtim de. sigarayı alıp bi tarafına sokarım beni okuldan sigara yüzünden atacak kişinin.. okulda öğrencilerin yanında içmediğim sürece kime ne benim sigaramdan..

  bir de şu var bir bakmak lazım.
  http://www.sigarayasagikalksin.com/

  YanıtlaSil
 2. öğrenci burslarına zam gelmiş. Öğrenci arkadaşlarımıza bu müjdeyi vermek istedim. Umarım burs miktarı tahmini olarak açıklanır. burs miktarının en fazla 20 tl oranında artacağınız tahmin etmekteyiz. Myfikirler bu konuda birşey yapmazmış ancak genelde 20 tl zam oluyor.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.