Ads Top

Sosyal imleme zamazingosu


Wordpress`için Türkçe sosyal imleme sitelerine otomatik olarak yazıyı ekleyebileceğimiz bir eklenti hazırlıyorum. Aslında tam eklenti sayılmaz Yoast`un sociable eklentisinin içerisine entegre ediyorum.

Bu gibi durumlarda hazırdan yemeyi seven birisi olarak, hazırını aradım, hem de deli gibi internetin altını üstüne getirdim ama bulamadım. Demek ki böyle bir eksiğimiz var ya da var da haberim yok malesef. Bu gece başladım, küçük küçük ikonları hazırlamak en zoru sanırım.

Şuan için 8 adet Türkçe sosyal imleme sitesine eklenebiliyor, bulabildiğim bütün Türkçe sosyal imleme sitelerini eklemeye çalışacağım.

Anasını sattımın yazıları yazıyoruz Türkçe ekliyoruz digg, reddit, delicious, mixx cart curt... ondan sonra ziyaretçi gelecek diye bakıyoruz. Tamam İngilizce içeriğe sahip olsak buralardan günde en az 200-250 kişi bir yazımıza gelebilir, çok büyük kitle tarafından takip ediliyorama Türkçe içerikle olmuyor malesef.

Bazı Türkçe sosyal imleme sitelerinde bir iki yazımı ekleyerek deneme yaptım, güzel dönüşümler sağlanabilir. Böyle bir kolaylık olsa, bu siteler daha da çok kullanılabilir ve geri dönüşüm daha çok sağlanabilir.

Neyse lafı fazla gevelemeden bitirelim, umarım faydalı birşey çıkar ortaya.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.