Ads Top

Bu günlerde nasılım

Heyecanlı, duygusal, telaşlı, uykusuz, düşünceli, plansız falan filan...

Beklenen zamanın yaklaşması ne kadar da stres yapıyormuş meğersem adamda. Uzun zamandıri belki de bu kadar yoğun olarak yaşamıyordum bu duyguyu.

12 sinde Askere gidiyorum ve önümde 1 hafta kaldı. Bazen düşünüyorum, ulan zaten ya ydek subay olarak gideceksin ya da kısa dönem fazla abartıyorsun Eser, aklını başına devşir filan diyorum, kendime bir güzel fırçayı çekiyorum, bir müddet toparlıyorum kafayı ama sonradan yine biraz karamsarlık, tekrar fırça filan yuvarlanıp gidiyorum.

Aslında askerlik filan zor gelmiyor, ızdırabın bini bir para hayat yaşadım diyebilirim, maddi manevi dertler sel gibi üstüme akıp durdu. Kimi zaman kapakları patlamış baraj gibi oldum, kimi zaman asırlık çınarlar gibi dimdik ayakta durdum. O yüzden askerlik inanın hiç zor gelmeyecek, ne kadar ağır şartlar da kalsam da bi rşekilde üstesinden geleceğimden eminim, bu güne kadar hep öyle olmadı mı Eser !

Bana zor gelen sevdiklerimden belirli bir süre ayrı kalacak olmam, aile hayatına çok alışığım, yalnızlığı hiç sevmem, ayrı ev muhabbetine hiç girmedim. Çünkü yapamam, kendi bulaşığımı kendim yıkayamam, elbiselerimi yıkamayla uğraşamam, gömleklerimi ütüleyemem, gömlek ütüleme derdi olmasın diye de tişört giymem, giyemem, tarzım değil :) Akşam eve geldiğimde sıcak yemeği önüme koyan annemin rollerini üstlenemem malesef.

En zoru da nişanlımdan ayrı kalmak. 4 senedir güzel bir birlikteliğimiz var, zaman zaman kavga da etsek, bu kavgaların ilişkinin tuzu biberi olduğunu biliriz. 4 Senedir o kadar hayatlarımız iç içeki şimdi sevdiğimden ayrı kalmak zor geliyor. İstediğim zaman göremeyecek olmak, istediğim an konuşamayacak olmak, sesine bile hasret kalacak olmak beni bu aralarduygusal yaptı sanırım.

Zaman yaklaştıkça ve özellikle son 1 haftamın kalmış olması beni telaşlandırmaya başladı iyice. Askerliğii yedek subay olarak yapmak istedim, sınav sonucu daha açıklanmadı, Nisan`ın 10 unda sınav açıklanacak, birliğimize 12 sinde teslim olacağız. Düşüncelerim sınav sonucunda kaldı, umarım yedek subay olarak yaparım askerliğimi, gerçekten çok istiyorum.
Bu günlerde az uyuyor, herşeyi plansızca aklıma estiği gibi yapıyorum ve her geçen gün daha da heyecanlanıyorum.

Herşey gönlümce olsun :)

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.