Ads Top

Wordpress Türkçe Sosyal İmleme siteleri eklentisi

LOGO2.0 part IImage by Ludwig Gatzke via Flickr
Başlık biraz tuhaf oldu sanırım. Eklentinin tam açıklaması, Wordpress için, Türkçe sosyal imleme sitelerine yazılarınızı imleme eklentisi diyebiliriz.

Eklentiyi ben yazmadım yoast.com`un sunmuş olduğu sociable eklentisine bazı Türkçe Sosyal imleme sitelerini ekledim. Neden böyle birşey yaptım konusuna gelirsek, yazılarımızı Türkçe yazıyoruz ama sosyal imleme eklentileriyle digg, del.icio.us, StumbleUpon, mixx, reddit, Linkedin vs... gibi yabancı sitelere eklenmesini bekliyoruz veya kendimiz ekliyoruz.
İçeriğimizin dili İngilizce olmayınca da buralardan pek ziyaretçi çekemiyoruz malesef. Madem dedim Türkçe Sosyal İmleme siteleri var, her ne kadar yaygın olmasalar da muhakkak işe yarayacaktır diyerekten bunların kodlarını oluşturdum, ilk baştan manuel olarak siteme eklemeyi düşündüm, ama daha sonradan bu eklentinin içerisine entegre edip, paylaşmaya karar verdim.

İlk baştan bulabildiğim bütün Türkçe Sosyal İmleme sitelerini eklemeyi düşünüyordum, ama şu sıralar pek vakit bulamıyorum, malum Nisan`ın 12 sinde Askere gideceğim, bu sebepten siteyle filan pek ilgilenemiyorum. Bu sebepten sadece 8 adet Türkçe sosyal imleme sitesini ekleyebildim, internette araştırdığım kadarıyla da bunlar sanırım en popülerleri.

EKLENTİYİ İNDİR

Bu eklenti sayesinde yazılarınızı;
# 100puan
# Bagcik
# Limk
# linkibol
# Oyyla
# siteimle
# Tusul
# Yumiyum

gibi Türkçe Sosyal İmleme sitelerine kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Örnek uygulama sitemde mevcut, eğer ki siz de sitemdeki gibi iconların yanına sitelerin isimlerini de eklemek isterseniz, yapmanız gereken aşağıdaki kod değişikliğini uygulamanız.

bir metin editörü ile eklentini içerisindeki sociable.php dosyasını açıp 706. satırdaki

kodunu bulup aşağıdaki gibi değiştirmelisiniz.

Eğer sadece iconların görünmesini istiyorsanız bir değişiklik yapmanıza gerek yok.

EKLENTİYİ İNDİR

3 yorum:

  1. çok teşekkür eder, reklamlarına tıklamayı kendime borç bilirim :)

    YanıtlaSil
  2. http://im.seohocasi.com da gelişmiş seosu ve sade tasarımı ile webmasterlara hitap eden tüm konularda bilgiler ve linkler içeren sosyal imleme sitesidir.

    YanıtlaSil
  3. teşekkür ederim harika bir eklenti. Siteye destek amaçlı reklamlara tıklamanızı öneririm.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.