Ads Top

Arabanın bozulması ve yolda mahsur kalma

Üstelik hatun kişiyle ! :|
Hem de misafir varken :S

Aman Allah`ım ne kötü bir gündü o öyle. İlk defa başıma böyle birşey geldi ve çok kötüymüş. Düşman başına, elem terefiş kem gözlere şiş.
Aslında çok güzel başlamıştı gün. Mutlu mesut neşeli meşeli saatler geçiyor akşam için yapılan planlar dahilinde gün idame ettiriliyordu. Ta ki akşam saati gelip harekete geçene kadar.

Olay sanırım çarşamba günü oldu. Ancak bugün yazmaya fırsat bulabildim.
Hatun kişiyi arabaya aldım evden çıktık, çarşıya ineceğiz, biraz gezeceğiz, sonra benim halısahada maçımı izleyecek oradan abime geçeceğiz sonra eve gideceğiz filan. Ama plan alt üst oldu. Evden çıktık tam durağın önünden geçerken alt komşuyu gördük, yolumuzun üzerinde bir yere gidecekmiş yanında da çocuk var garibim :S neyse efendim aldık onları da arabaya düştük yollara. Misafirimizi indireceğimiz yere 5 dk. filan kalmıştı ki, yoğun trafiğin arasında birden araba gaz kesti ve stop etti :| bereket hızım yavaştı, ışıklara yaklaşmış durmak üzereydim. Araba stop edince taktım vitese vurdurdum almadı, frene bastım iyice yavaşladım, yine vurdurdum yine almadı. Tam çift şeritli iki yolun ortasında refüj alanında bir boşluk buldum, kırdım direksiyonu girdim hemen oraya. Acaba gazdamı sıkıntı var dedim, benzine aldım basıyorum tık yok. Çok anlamasam da baktım inceledim biraz ve elektrik kestiğine karar verdim, sigortaları kontrol ettim hepsi yerli yerinde. Baktım bu iş böyle olmayacak biladeri aradım, sanayici tanıdığın varsa gönder dedim, vamış allahtan.


Bu arada misafir, varacağım yer yakın dedi vurdu kendini yayan olarak yollara, ama yakın değildi malesef :( Hatun yanımda bekledi bir umutla.

Usta yaklaşık 1 saat sonra geldi, inceledi distribütör arızalanmış dedi, parça almaya gitti geldi taktı derken 3 saatim geçti.

Bu arada usta geldiğinde işin uzun süreceğini anladım ve hatun kişiyi eve gönderdim.

3 saatimin yaklaşık 1,5 saati iki şeridin arasında geçti, tam da akşam saati olması nedeniyle gelen geçen arabanın ve yuttuğum egzos dumanının haddi hesabı yoktu. Allah kimsenin başına vermesin böyle birşeyi. Yaklaşık 6 senedir araba sürüyorum ilk defa böyle birşey geldi başıma. Bir de bunun şehirler arası yolculukta olduğunu düşünüyorum, daha da beter aman aman benden uzak olsun.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.