Ads Top

Bugün işe başladim

This is my work space.Image by sudarkoff via Flickr
Geçen gün iş başvurusunda bulunduğumu yazmıştım diye hatırlıyorum ama sanırım yazmaktan vazgeçmişim, yazıyı bulamadım, kesin olarakt ne yaptığımı hatırlamıyorum.
Neyse, geçen hafta değil ondan önceki hafta Türkiye`nin en büyük tekstil firmalarından birisine iş başvurusunda bulunmuştum. (Firma ismini şimdilik yazmak istemiyorum.) Dün akşam aradılar bugün için işe başlayabileceğimi söylediler. Bugün ilk iş günümü tamamladım.
Yaklaşık sekiz ay sonra çalışmaya başladım. Tabi bu sekiz ayın beş ayı askerlikte geçti. Askere gitmeden 2 ay önce işten ayrılmıştım. Askerlikten bir ay sonra da yeni işime başlamış bulunmaktayım.

İlk gün biraz heyecanlı geçti. İlk günleri sevmedeim sevemedim bir türlü. Anladım ki acemilik en pis şeymiş. Sanırım 1 hafta sonra adaptasyon sürecini atlatmış olurum.Bu adaptasyon sürecinde firmada çalışan eski arkadaşlarımın da katkısını göz ardı edemeyceğim. Yeni başladığınız işte, eski iş yerinizden birilerinin olması ve ilk iş günlerinizde onların yanında oryantasyon süreci görmeniz oldukça faydalı oluyor. En azından kuş gibi bakınmıyorsun :)

Uzun zamandır erken kalkmadığım için sabah uyanması biraz zor oldu. Gün sonuna doğru uyku bastırdı, gözlerimi zor açıyor durumdaydım :) Herşeye rağmen gün sonunda "çalışmak gibisi yokmuş yahu" diyebildim kendi kendim

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.