Ads Top

Evi su bastı

Hay ben böyle işin içine edeyim. Olay Pazartesi günü oldu ama anca yazabiliyorum.
Pazartesi günü bankadan geldim eve baktım sular kesik. Belediye görevlileri normal sayaçların hepsini akıllı sayaçlarla değiştiriyorlarmış. Ne gerek var lan şimdi diyerek oturdum bilgisayarın başına 10 dk. geçti geçmedi, şaldur şuldur su sesi geliyor mutfaktan. Annem musluğu açık unuttum heralde dedi ve koşarak kalktı yerinde. Mutfağa varmasıyla çığlığı bastı, "eyvaaaahhhhhh tavandan su akıyor !" noluyor lan dedim fırladım ben de yerimden, bir baktım harbiden mutfaktaki tavandan çeşme gibi su akıyor.

Olay çok boktan, iki ucu boklu değnek, zincirleme hatalar bizim başımıza patladı, şuan uğraşıyorum maliyeti birisine kitlemeyi.

(Flashback) Bu sene kaloriferler iptal edilip her daireye combi takıldı. Sağolsun bizim kombiyi takan ibneler, kalorifer borularını sökmüşler yeni tesisatı döşemek için, lakin üst kata çıkan boruyu söktükten sonra tavandaki delikleri kapatmamışlar ! Bizim üst kattaki de ben askerdeyken taşınmış şuan ev boş, taşınırken söktürdüğü şofbene su gelen boruyu kör tıpayla tıkatmamış, sadece ana vanadan kapatmış defolmuş gitmiş.
Sayaçları değiştiren belediye görevlileri de, yeni sayacı takınca tabi kapalı olan vanayı açık bırakıp gitmişler. Ana şebekeden suyu açınca da şofbenin söküldüğü borudan olduğu  gibi su boşalıyor daireye, oraya boşalan su da bizim tavandaki delikten aşağıya iniyor. Tavandaki deliğin tam altına takılan combi de olduğu gibi suyu tepesinden aşağı yiyiyor. Bol suyla yıkanan combi, bu kadar su bana fazla benden bu kadar deyip arızayı çıkarıyor, gelen servis görevlileri de, bu garanti kapsamının dışında arızayı yaptırmak isiyorsanız 300 lira bayılmanız lazım diyor.

Ulan a.q ben böyle işin. Belediyeyi arıyoruz, bizim suçumuz yok diyor, üst kattaki yalan olmuş zaten numarasını bulamıyoruz, combiyi takan firmadan hala ses yok, sanırım o 300 milyon bana girecek.

Olayın en başından 3,5 milyona bir kör tapa alınıp o a.q deliğine takılsaydı bu işler başımıza gelmeyecekti. Eyyy üst kattaki kaçan insan duy sesimi.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.