Ads Top

Facebook `tan yeni oyun Civilization NetworkBir zamanların efsanevi strateji oyunu Sid Meier's Civilization yakın bir zaman içerisinde (2010) Facebook`ta Civilization Network adı altında oynanmaya başlanacak. Resmi açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

Civilization oyununun, sosyal ağların geirdiği avantajlarından faydalanacağını da düşünürsek oldukça eğlenceli bir oyunun bizi beklediğini düşünüyorum. özellikle Farmville`den bu tadı alan Facebook kullanıcılarının Civilization oyununa yoğun ilgi göstereceğini düşünüyorum. Hatta Farmville`nin pabucunu dama atacak derecede bir oyun bizi bekliyor.

Civilization oyununun normal versiyonlarında olduğu gibi, Civilization Network versiyonununda da gerçek hayata benzer bir sanal dünyaya bizleri bekliyor. Oyunu oynayan kullanıcılar, düşmanlarıyla mücadele edecek, onlara casus gönderebilecek, teknolojik yenilikler paylaşabilecek, devlet kurup seçim kazanabilecek ve büyüyen şehirlerini yönetebilecek.
Kısacası bizleri travian ve ikariam tarzında bir oyun bekliyor. Ama Facebook üzerinden oynanacak olması ve arkadaşlarımızla oynayacak olmamız apayrı bir tad verecektir.

Civilization'un Facebook sayfasında Sid Meier şu açıklamayı yaptı:
"Yegane ve yeni bir Civilization oyunu için beta testçileri aradığımızı bildirmek istiyorum. Civilization® Revolution bitirdiğimizden bu yana, Civilization oyununu sosyal ağlarda geliştirmek için yeni tek başına, karşılıklı ve beraber yöntemler arıyordum. Bu projeye Civilization® Network™ ismini koyduk ve önümüzdeki yıl Facebook'da sunulacak.
Sid Meier oyun hakkında bilgi verirken, standart versiyonda bulunan tüm özellikleri barındıracağını bildirdi ve oyun tamamen ücretsiz olacak.

Sid Meier's Civilization`dan ekran görüntüleri:
Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.