Ads Top

Twitter istemci TweetDeck` den yeni özellikler

TweetDeck on Ubuntu 9.04
Twitter ve Facebook istemci TweetDeck`in yeni sürümünde (v0.31) oldukça güzel yenilikler bulunuyor.
1. Yeni Uyarı Sistemi;
Artık Twitter`dan veya Facebook`dan yeni bir mesaj yayınlandığında sağ üst köşede bir uyarı penceresi çıkıyor ve ilgili mesajda iletiden kısa bir pasaj gösteriliyor.

2. Klavye Kısa Yolları
TweetDeck`de herhangi bir pencereyi ya da iletiyi seçip klavyenizde space tuşuna bastığınızda bir sekme penceresi açılıyor ve buradan ne yapmak istediğinizi size soruyor. İşleri oldukça kısaltacak ve hızlandıracak bir uygulama olarak dikkatimi çekti.

3. Yeni Followers Sütunu
TweetDeck`de yeni bir sütun ekleyip bu sütuna rastgele 100 yeni takipçi atayabiliyorsunuz ve bu kişileri Twitter`ınıza eklemeden takip edebiliyorsunuz. Beğendiğiniz yazıların yazarlarını ekleyip eklememek tabik size kalmış.

Uyarı penceresinin ekran görüntüsü
Eğer sıkı bir Twitter ve Facebook takipçisiyseniz ve internetteki zamanınızın bir bölümünü bu sitelerde geçiriyorsanız, kullanmanızı tavsiye edeceğim bir uygulama.

TweetDeck uygulamasını ücretsiz olarak TweetDeck.com adresten indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Yazıyı ilk gördüğümde internet tabanlı bir site zannetmiştim ama programmış ya bu :) Güzel bir programa benziyor eve dönebilirsem hemen deneyeceğim. Şu uyarı pencerisindeki görüntü ne kadar tanıdık geldi öyle :)

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.