Ads Top

Wordpress`den Blogger`a geçiş

Uzun zamandır düşünüyordum aslında, wordpress`den blogger`a geçmeyi, bir iki gün önce karar verdim tamamen geçmeye ve hazırlıklara başladım.

İlk önce temamı hazırlamakla işe başladım, çoğu bitti diyebilirim, bugün fırsat bulabilirsem bitiririm diye düşünüyorum, 1-2 günlük birşeyi kaldı.


Sonra wordpress blogumu xml olarak dışa aktardım ve bu xml`yi blogger`a uyumlu hale getirmek için şuradaki adresi kullandım. Ama anlamadığım bir şekilde hata veriyor. Dosya boyutu 1mb `ı da geçmiyor (841kb) ama değiştirme işlemini yaptıktan sonra bana verdiği xml dosyası hata veriyor.


Biraz daha uğraşacağım eğer başarırsam buradan nasıl yapıldığını anlatırım, başaramazsam başka bir yöntem deneyeceğim. Yeni bir yazar oluşturum önemli konuları o yazarla yayımlayıp, daha küçük bir dosya ile deneyeceğim o da olmazsa artık tek tek taşımaya başlayacağım.

Peki neden blogger`a geçmeyi düşünüyorum ? Askerden önce kişisel blogumda şuradaki yazımda belirtmiştim. Ayrıca artık wordpress`le uğraşmak istemiyorum, devamlı sürüm yükseltme, eklentileri takip etme, odur budur derken sıkıntı verdi iyice, ben sadece yazı yazmak istiyorum, başka şeylerle uğraşmak istemiyorum diyenlerdenim.

Ayrıca artık Blogger`da çok güzel yenilikler olmaya başladı ve devam edecek.

Depolama alanı yetmezse de yıllık 20$`a 10gb alan yükseltme imkanı mevcut, zaten o parayı şuan için hosting`e ödüyorum.

Uzun lafın kısası Hayalmeyal.org önümüzdeki günlerde blogger alt yapısına geçecek, google aramasıyla gelen ziyaretçiler konuları bulamayabilir, artık orasına da katlanacağız.

2 yorum:

 1. Merhaba,

  Bende wordpresten, bloger'a geçmek istiyorum.

  wordpress blogumu xml olarak dışa aktardım ve bu xml`yi blogger`a uyumlu hale getirmek için sizin eklediğiniz linkten bilgisayarıma kaydettim.
  Aşağıdaki hatayı verdi, yardımcı olabilirmisiniz?

  XML sayfası görüntülenemiyor
  XML girişi stil sayfası kullanılarak görüntülenemez. Lütfen hatayı düzeltin ve Yinele düğmesini tıklatın veya daha sonra yeniden deneyin.


  --------------------------------------------------------------------------------

  Belgenin üst düzeyinde geçersiz. 'file:///C:/Documents and Settings/Belgelerim/DİĞER/blogger-export.xml' kaynağı işle...

  Error encountered during conversion.

  Input WordPress document is no...

  İyi Çalışmalar

  YanıtlaSil
 2. wordpress temalarını bloggere nasıl uyarlayabilirim ?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.