Ads Top

Fm 2010 Kurulum ve Siyah Ekran Problemi

Sonunda FM 2010 çıktı ve birçok kullanıcı oyunu temin etti. Malesef iş temin etmekle bitmiyor. Kurulumu ayrı bir dert, çıkan problemleri düzeltmesi apayrı bir dert. Bu yazıda FM 2010`un nasıl kuracağınızı ve kimi bilgisayarlarda "özellikle laptoplarda" çıkan siyah ekran probleminin çözümünü anlatacağım.Fm serisinin daha önceki serilerinde de yaşanan bir problemin çözümünü anlatacağım.
Oyunu yüklediniz krurulumu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiniz, ama bir problem var. Oyunu başlattınız ve siyah ekranda takılı kalıyor, bir türlü başlamıyor. Peki nasıl halledeceğiz.

İlk önce kurulumdan başlayalım anlatmaya.
Deamon Tool Lite`ın şuradaki sürümünü indirelim. Programımızı başlattıktan sonra sağ alt köşede simgesine sağ tıklıyoruz ve Sanal Aygıtlar > Bir çoklu ortam takılı değil > Bir kalıp dosyası yerleştir diyoruz ve iso belgemizi seçiyoruz.


Sonra Bilgisayarımıza girip sanal aygıtımızdan oyunu kuruyoruz. Uyunu kurarken dikkat etmeniz gereken kısım Choose Delivery Method `u Install via offline system seçmelisiniz.

Oyunumuzu kurduk başlattık ve siyah ekranda takılı kaldı. O zaman oyunu kurduğumuz klasöre gidiyoruz, fm.exe`ye sağ tıklayıp Kısayol Oluştur diyoruz. Oluşturduğumuz kısa yola sağ tıklayıp Özellikler diyoruz ve hedef kısmının sonuna bir boşluk ekleyip  --small_screen --windowed yazıyoruz.Yani Hedef: kısmında tam olarak şu yazacak
"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2010\fm.exe" --small_screen --windowed
Bundan sonra oyununuzu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

7 yorum:

 1. yardım için sağol. dediğini yaptıktan sonra out of memory free some space gibi bi uyarı vermeye bailadı oyundan kendiliğinden çıkıyor en başta. buna bi çözümün var mı?
  şimdiden sağol.

  YanıtlaSil
 2. oyunu kuruyorum ama cd istiyo cd yi takıyorum yine cd istiyo

  YanıtlaSil
 3. oyunun son güncel yamasını kurdum. tv moduna geçince siyah oluyor ve açılmıyor oyun. bu ona çözüm olur mu?

  YanıtlaSil
 4. iso dosyasının seçilişini anlatırmısınız ? orda yakılı kaldım. şimdiden sağol.

  YanıtlaSil
 5. kalıp dosyası yerleştir dedikten sonra ne yapacağım.? ayrıntılı anlatırsan sevinirim.

  YanıtlaSil
 6. merhaba ben oyunu yenı aldım ama hıc bırsekılde yukleyememıyorum.data yazısının orada takılıp kalıyor.yardım edersenız sevınırım

  YanıtlaSil
 7. Merhaba, oyunu flash bellek üzerinden kuruyorum o yüzden iso dosyası yok. Bunu nasıl halledebilirim Daemon Tools'ta?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.