Ads Top

Google` dan Yeni Özellikler


Google yeniliklerine devam ediyor. Google arama seçeneklerine eklediği yeni özelliklerle artık daha hızlı ve daha rasyonel aramalar yapabilirsiniz.

Arama yaptığınızda +Seçenekleri Göster dediğiniz zaman, sol tarafta bir menü açılıyor ve bu menüden aramanızı daha da özelleştirebiliyorsunuz.İşte Yeni Özellikeler:
1-) Zaman ayarı ile aramanızın zamanını belirli aralıklara çekebilirsiniz. İsteğinize göre Son 1 saat, son 24 saat, hafta veya ay olarak sınır koyabilirsiniz. Ya da tamamen sizin seçtiğiniz bir tarih aralığındaki sonuçları görebilirsiniz.

2-) Arama sonuçlarını daha önceden ziyaret ettiğiniz veya henüz ziyaret etmediğiniz siteler olarak filtreliyebilirsiniz.

3-) Görünüm seçenekleriyle; yazıda bulunan resimleri aramanın yanında görebilir ya da yazıya ait metin kısmını daha fazla görebilirsiniz. Böylelikle aramanızla alakalı bir yazı olup olmadığını siteye girmeden daha rahat anlayabilirsiniz.

4-) Arama sonuçlarını; Video, Haber, Bloglar veya Forumlar olarak filtreliyebilirsiniz.

Sonuç Olarak:
Bu özelliklerin bazılarını detaylı arama ile kullanabiliyorduk ama şimdi daha hızlı ulaşılabilir olması kullanıcılar için bir avantaj. Ayrıca benim en çok hoşuma giden özelliklerden başında yazıların kaynağını filtreleme ve yazıdan daha fazla metin göstermesi.
Bu iki özellik sayesinde çöp sitelere hiç girmeden aradığımızı bulmamız daha da kolaylaşmış durumda.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.