Ads Top

47 Numara Ayak !

İtiraf ediyorum, benim ayaklarım 47 numara :( artık yeter, bu konuyla ilgili içimdekileri pöykürmek istiyorum, dedim ve bu yazıyı yazmaya karar verdim.
Nasıl oldu niye oldu bilmiyorum ama ayaklarım büyüdü de büyüdü, en son 47 numarada durdu. Allah`tan daha da büyümedi, şimdi oha lan zaten büyümüş büyüyeceği kadar daha ne büyüyecek dediğinizi duyar gibiyim, ama gerçekten buna şükür daha da büyüyebilirdi, örnekleri mevcut.
Aslında boyumla alakalı olarak normal gibi gözükebilir, 1,90 boy 47 numara ayak var, ayı gibi gözükmemek için kilo almamaya çalışıyorum ve ekstradan dikkat ediyorum. Şuan 90 kilo filanım, göt yok göbek yok :)
Lise yıllarında boyum aslında diğer arkadaşlarımla aynıydı hatta benden uzunları da vardı, ama ne olduysa bu lanet olası basketbol yüzünden oldu, fazlaca bir hevesle başladım, ama hüsranla sonuçlandırdım. İşin tehlikesini anladığımda ise iş işten çoktaaan geçmişti.

Bir baktım boy uzadıkça uzuyor, zaten ırsi olarak uzun boylu olmam kaçınılmazdı, üzerine bir de basketbol illetini ilave edince boy da ayak da uzadı, dur diyemedim... Basketi bırakıp asıl iyi olduğum futbola geri döndüm, 2 sene toprak sahaların tozunu yuttum 1.amatör kümede, sonra 17 ağustos 1999 depremi oldu tam sezon başlayacağı zaman, uzun bir ara vermek zorunda kaldım, tekrar da dönmedim.

Ne zaman ayakkabı alacak olsam bu psikolojiye giriyorum arkadaş. Uzun uzun arıyorum tarıyorum, bulamıyorum, bulduklarımda tipsizin önde gideni oluyor. Kaba saba yaşlı moruk işi ayakkabı çıkarıyorlar önüme 46-47 numara deyince. Zaten tam olarak kaç numara giydiğimi de bilmiyorum, bazen 46 numara oluyor bazen 47 numara. Geçenlerde halı saha ayakkabısı aradım Eskişehir`de bulamadım. İnternette buldum Allah`tan, ama uzun uğraşlar sonucu oldu. Kaç tane siteye yazı yazdım, ayakkabının cm bazında uzunluğunu mu istemezsin, tabanının geniş mi, dar mı olduğunu istemezsin... neler neler. 10 tane siteye yazı yazmışımdır. En sonunda barcin.com da aradığımı buldum. Bu yazıyı okuyan 47 veya 46 numaralı ayakkabı giyen arkadaş varsa faydası olur belki. Hadi spor ayakkabıyı buradan ayarladık, ya normal ayakkabı ?

Onda işler daha da kötü, ya istediğin model olmaz, ya model olur ayakkabı olmaz, tipi bozuk olur, yeterince sıcak tutmaz, adi olur ayağını kokutur vb... gibi ardı arkası kesilmeyen dertler deyası başından eksik olmaz. 2 hafta önce YKM`den aldım bir ayakkabı. Reyon şefi eski iş yerimden arkadaşım yardımcı oldu sağolsun. Onu giy, bunu çıkar, şunu dene derken 45 numara bir ayakkabı ayağıma oldu, nasıl bir 45 numaraysa artık. Ama hafiften sıktı, orada 10dk filan denedim biraz rahatlama oldu ama şimdi giymeye cesaretim yok, şu aralar iş yerinde koşuşturmaca içerisindeyim, bir de ayaklarımdaki ağrıyla koşuşturmak istemediğim için giymeye de cesaret edemiyorum. bakalım hafta sonu deneyeceğim. 5-6 gün kullansam açılacak ama offff a.q ben böyle işin.


Neyse çok kafa ütüledim, durum bundan ibaret, siz siz olun çoluğunuz çocuğunuz basketbola merak sararsa bir daha düşünün, bu ve bunun gibi dertler başına gelebilir. Bence futbol sonuçları itibariyle daha sorunsuz, en azından bıraktığında senin peşinden gelecek dertlerin olmaz.

4 yorum:

 1. Merhaba,
  Sitemizden aradığınız spor ayakkabıyı bulduğunuz için mutlu olduk. Ayakkabı numarası büyük olan kişilerin istedikleri ayakkabıları bulabilecekleri tek bir mecra var artık. O da internet. Biz de siz değerli müşterilerimiz için numara çeşitlerini arttırmaya çalışıyoruz.
  Yazınız için teşekkürler.
  İyi günler dileriz.
  Barcin.com Ekibi

  YanıtlaSil
 2. moruk benm ayaklarımda 47 numara =) dert etmiorm ben kendime bu durumu =) her ne kadar yılın 12 ayının 9 ayını terlikle dolaşarak geçirsemde mutluyum ben =)

  YanıtlaSil
 3. ben de aynı dertten muzdaribim. 46-47-48 ayak.. terlik almaya gidince, "iyi palete ihtiyacın yok abi" şeklinde espriler filan...

  YanıtlaSil
 4. Benim de 48-50 arası gene artık 46-47 numara heryerde bulunuyor ama ben bulamıyorum üstelik boyum da 1.88...

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.