Ads Top

Akademik Danışmanlık Hizmeti 4 Ocak'ta başlıyor

Uzaktan öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı dersler için yürütülen yüzyüze Akademik Danışmanlık hizmeti 4 Ocak 2010 tarihinde başlıyor. Akademik Danışmanlık dersleri 2009 – 2010 öğretim yılında geçen yıllardan farklı olarak 15 ayrı merkezde daha ilk defa bu yıl uygulanmaya başlanacak.

Uzaktan öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilere yönelik, öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı dersler için yürütülen yüz yüze Akademik Danışmanlık hizmeti bu yıl, geçen yıllardan farklı olarak 15 ayrı merkezde daha ilk defa uygulanacak. Bu konuda bir açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli; Bartın, Batman, Bingöl, Bitlis, Gümüşhane, Hakkari, Karabük, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şırnak, Tunceli, Yalova ve İzmir’de 2. merkez Bornova –Yaşar Üniversitesi ile birlikte, Ağrı ili haricinde danışmanlık hizmetleri verilmeyen il merkezi kalmadığını, Ağrı İli’nde danışmanlık hizmetinin video konferans sistemi ile yürütülmesi için çalışmalar yapıldığını ifade etti.


Prof. Dr. Sürmeli ayrıca Açıköğretim Fakültesi bünyesinde 2009 – 2010 öğretim yılında ilk defa öğretime başlayacak olan Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün “Eski Türk Edebiyatı’na Giriş” ve “Osmanlı Türkçesi’ne Giriş” derslerinin de sisteme dahil edilmesiyle akademik danışmanlığı yapılan ders sayısı 12’ye yükseldiğini ve Ülke genelinde şu an için öğretim üyesi bulunabilen 42 merkezde verilecek olan “Eski Türk Edebiyatı’na Giriş” ve “Osmanlı Türkçesi’ne Giriş” derslerinin yapılacağı merkez sayısında değişiklik oldukça duyurulacağını ifade etti.

Yeni merkezlerin eklenmesiyle ülke genelinde 80 il ve 5 ilçedeki 89 merkezde gerçekleştirilen Akademik Danışmanlık derslerine, kimliklerini göstererek hiçbir ücret ödemeksizin katılabilecek öğrenciler için devam zorunluluğu da bulunmuyor.

Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün akademik danışmanlık dersleri şu merkezlerde sürdürlecek:

Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Bolu, Burdur, Bursa, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir (Anadolu Üniversitesi – Yunusemre Kamp. ve Osmangazi Üniversitesi – Meşelik Kamp.), Gaziantep, Giresun, İstanbul (Marmara Üniversitesi – Haydarpaşa ve Bahçelievler), İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat.

Öğrenciler, danışmanlık derslerinin yapılacağı derslikleri, derslerin gün ve saatlerini en geç 28 Aralık 2009 tarihine kadar bulundukları ildeki AÖF Bürosuna başvurarak veya www.anadolu.edu.tr adresinde bulunan Açıköğretim başlığı altındaki “Akademik Danışmanlık Hizmetleri” bölümünü inceleyerek öğrenebilirler. 2009-2010 öğretim yılında Akademik Danışmanlık kapsamında yüzyüze öğretimi yapılacak dersler şunlardır:

1. Sınıf Dersleri: Genel Matematik, Genel Muhasebe, İktisada Giriş, Eski Türk Edebiyatı’na Giriş,
Osmanlı Türkçesi’ne Giriş
2. Sınıf Dersleri: Muhasebe Uygulamaları, İstatistik, İktisat Teorisi
3. Sınıf Dersleri: Maliyet Muhasebesi, Türk Vergi Sistemi, Finansal Yönetim, İngilizce
4. Sınıf dersleri için akademik danışmanlık uygulanmamaktadır.

Kaynak: Anadolu.edu.tr

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.