Ads Top

Bloxoo Hesabımı Kapattım

Uzun zamandır kapatmayı düşündüğüm Bloxoo hesabımı, dün fark ettiğim bir uygulaması nedeniyle kapattım.

Hiçbir getirisi olmadığını düşündüğüm bloxoo hesabımı kapatmayı düşünüyordum. Son 6 ayı incelediğimde, gelen ziyaretçi sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Üstelik kategorime ait listede ilk 15`de 3 aşağı 5 yukarı sıralanmama rağmen.

Ayrıca Bloxoo hesabımı kapatmamın birçok nedeni mevcut; forum kalitesinin düşük olması, site yetkililerinin hiçbir şeye cevap vermemesi, hiçbir değişiklikte üyelerini bilgilendirmemesi, saçma-sapan puanlama sistemi, birilerinin rant peşinde koşarak yalakalık turları atması vs... gibi bir dünya nedeni vardı. Ama dün fark ettiğim bir olay neticesinde, dakikasında hesabımı kapatmama neden oldu. Bir saniye bile düşünmeden eyleme geçtim ve tereddüt dahi etmedim.


Nedir bu olay derseniz, bütün yazılarımı kendi içeriği gibi yayınlıyormuş. Sizin yazınızı alıyor bir güzel, resimleriyle, videolarıyla herşeyiyle kendi içeriği gibi yayınlıyor. Hatta bazı yazılarda sizden önce indexleniyor ve sizin yazınızın üstünde çıkıyor google`da. Öyle ki ileride google sitenizi kopya içerikli site diye fişlemesi bile muhtemel bir durum.

Ne zaman böyle bir uygulamaya geçtiler bilmiyorum ama, her zamanki gibi bloxoo yetkililerinin açıklama yapmadan uygulamayı devreye almasına hiç şaşırmadım desem yeridir.

İşte bu son olay karşısında hesabımı hemen kapattım.

1 yorum:

  1. Valla ben de ne zamandır gıcık oluyordum. Yazdığım yazının başlığını Google'a yazıyorum, benim blog yerine Bloxoo çıkıyordu. Yazını okudum ve ben de hemen hesabımı kapattım. Tşekkürler.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.