Ads Top

Google Telefon / Nexus One

Her işe el atan google mobil telefon işine de girdi sonunda


Google`un mobil telefon pazarına gireceğinin dedikoduları geçtiğimiz ay başlamıştı. Hatta google bu dedikoduları yalanlamıştı. Ama görünen o ki dedikodular asılsız çıkmadı ve google`ın telefonunun görüntüleri internete yansıdı.

Google Nexus One ismiyle piyasaya çıkacak telefonda başlıca özellikler ise;
Üretici firma HTC
Google Android 2.1 işletim sistemi
Oled kapasitif dokunmatik ekran, 3g, wi-fi, Çift mikrofon, Voice-Text, kamera gibi özellikler, henüz tam bir bilgi olmasa da başlıca özellikleri bunlar, yani kısacası internet telefonu olacak. Bu telefondan ahım şahım fotoğraf ve video çekmesini beklemek lazım, Zaten telefon fotoğraf çekmek için değildir bunu unutmamamız lazım.
Piyasaya çıkış tarihi 2010 ocak olacağı da dedikodular arasında. Sözleşmesiz olarak operatör kısıtlaması olmadan satışa çıkacak olan telefonun ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatı hakkında henüz bir bilgi malesef yok.


İşte Google Telefon Nexus One`ın görüntüleri;
3 yorum:

  1. Amerika'dan Pda getirmeyi planladığım için bu konu hakkında birkaç birşey biliyorum. Google Android işletim sistemiyle zaten bu işin içine girmişti. Sadece "Google" marka yeni bir telefon çıkartıyor. Yeni olan bu aslında :) HTC Türkiye'de ve Dünyada çok bilinen bir marka. Hatta HTC'nin HERO modeli bir çok önemli ödül kazandı. Çoğunlukla Windows Mobile telefonlar üreten HTC son zamanlarda Android'in meşhur olmasıyla , Windows mobile işletim sistemini bırakıp Android tabanlı cep telefonları üreteye başladı. Hero modelide android tabanlı ve getirtmeyi planlıyorum :) Sıkı bir Google fanatiği olduğumu biliyorsun :) Ödül almış bir telefon ve Google'ın çıkarttığı Android işletim sistemi. Reddedilemeyecek kadar güzel bir teklif :)

    YanıtlaSil
  2. Htc Hero'ya uzun zamandır kafayı takmış durumdayım. Amerika'da buy.com'da 529$ a satıyorlar bu telefonu. 726 tl civarında birşey ediyor. Aslında çok önceleri Gps muhabbetine çok istiyordum HTC'yi. Hem Laptop , hem cep telefonu ihtiyacım olduğu için ondan biraz , şundan biraz bir alet almam gerekiyor galiba. Böyle bir telefon almaktan başka birşey gelmiyor aklıma açıkcası. Türkiye'de Hero zaten yok. Alt modelleri windows mobile tabanlı. 1.400'ün üzeinde fiyatları. Iphone desen almış başını gidiyor. HTC'nin 1.000 TL altına telefon satacağını düşünmüyorum açıkcası...

    YanıtlaSil
  3. Aslında Google'ın amacı senin dediğin gibi reklam gelirlerini arttıtıp pastadan daha büyük bir pay almak. Ben bu açıdan hiç düşünmemiştim. Vay çakal Google diyorum. Şaka bir yana bu telefon dediğin gibi 1.000 Tl aşağısına çıkabilir. Bu açıdan bakınca tüm fikirlerim değişti. Ama işin ucunda HTC var. Adamlar yaptı mı yapıyor be abi :) Bekleyelim görelim. Olmadı Amerika'dan bunu mu getirtsem :))

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.