Ads Top

Tembel - Murat Terzi - 17 Ağustos 1999

Büyük felaket 17 Ağustos 1999 Marmara depremi ile birlikte hayatı değişen Gölcük`lü Murat Terzi yaşadıklarını kaleme aldığı "Tembel" adlı kitabı bayilerde.

Benim de bizzat yaşadığım 17 Ağustos 1999 depremini kaleme alan Murat Terzi`nin ilk romanı olan Tembel bayilerde. Hatta yakın arkadaşım olan Murat Terzi`ye başarı dileklerimi iletmek istedim ve kitabının tanıtımında katkıda bulunmak istedim.

Bütün ülkeyi yasa boğan büyük felaketi unutmamız mümkün değil, Allah kimseye böyle bir felaket yaşatmasın. Gerçekten çok kötü günlerdi, hepimiz çok etkilendik, hayatımızın belirli bir dönemini hergün acı çekerek yaşadık. Kimimiz ailesini, kimimiz sevdiğini, kimimiz arkadaşlarını, kimimiz de herşeyini kaybetmişti. Bu yaşadığımız kötü günleri kaleme alan genç yazar, böyle bir kaosun ve böyle kötü bir yaşam bırakan felakettenin içerisinden nasıl çıktığımızı, çıkmamız gerektiğini anlatıyor.

Tembel / Murat Terzi - Kitap Hakkında;

Tembel, bütün ülkeyi yasa boğan 17 Ağustos depreminin kurbanlarından birinin hikayesini anlatıyor. Mustafa bu büyük felakette, sevdiği kadın dahil, her şeyini yitiren genç bir bankacı. Depremin sadece fiziksel değil, ruhsal göçüklere de neden olduğu bir dünyada yaşamaya çalışan Mustafa'nın kurtuluşuna ise beklenmedik bir kahraman yetişiyor: Mustafa, çoğu insandan farklı olarak ruhsal çöküntüsünden kendi yüreğine, kendi düşüncelerine ve kendi duygularına sarılarak kurtuluyor. Çünkü Mustafa yaşadıklarını hikayeleştiren, hikayeleriyle yaşayan genç bir yazar.

Tembel, "edebiyatın içinde edebiyat"la ilerleyen çarpıcı bir ilk roman. Tembel, yürek burkan, umut dolduran ve kolay kolay unutulamayan bir yaşam kesiti.

Bir yazarın ilham perisi gerçek hayatına müdahale etmeye başlarsa...

Siz de destek olmak isterseniz Facebook grubuna katılabilir ve kitap hakkındaki haberlere ulaşabilirsiniz.

Hemen satın almak için tıklayınız

Murat Terzi


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.