Ads Top

Bu çocuklar ne inatçıymış yahu

Pazar sabahı uyumak en keyif aldığım şeylerdendir. Öyle ahım şahım uyumam ama yine de normalde kalktığımdan birkaç saat sonra bile kalkmak iyi geliyor psikolojiye. Herşeye rağmen pazar gününü uyuyarak ziyan edenlere de her zaman kızmışımdır. Hafta içi o kadar çalışıyorsun çabalıyorsun bir pazarın var kafayı dağıtmak için onda da uyumak saçma gelmiştir bana her zaman.

Neyse efendim, sabah uyuyorum birden küçük bir kız sesi yankılandı kulaklarımda;
abi abi abii dedi o cıvıl cıvıl sesiyle, ilk önce noluyor lan dedim sabah sabah hayır mı şer mi derken gözlerim cavlamaya başladı baktım bizim komşunun kızı :) abi dedi babaennemle annen mutfakta kilitli kaldı kapıyı açacakmışsın diye uzun ve düzgün bir cümle kurdu yaşına göre :) tamam dedim geliyorum, hop yataktan kalktım hemen gittim kapıyı açtım, annemle komşu teyze :) bazlama yapıyorlar. Çayı da demlemişler hoop hemen çöreklendim masaya bir güzel karnımı doyurdum sabah sabah hamur işiyle :)

Kahvaltıdan kalktım balkonda çay sigara keyfi yapıyorum, bizim ufaklık geldi yine yanıma başladık muhabbete, pek de konuşkan, hani böyle utanan çekinen çocuklar olur ağzından lafı cımbızla çekersin, tamam onların da ayrı bir güzelliği masumiyeti oluyor ama konuşkan çocukları her zaman daha çok sevmişimdir. Hele ki kendinden büyük laflar ediyorsa mest olurum :) İşde bizim komşunun küçük kızı da bunlardan, ne sorsam cevap veriyor, anlatıyor da anlatıyor. Ordan burdan konuşurken laf döndü dolaştı sen dedin ben dedim muhabbetine çevrildi. Biz başladık restleşmeye sen dedin, hayır sen dedin, sen dedin, sen dedin, sen, sen, sen, sen derken uzadı da uzadı. Bakalım ne zaman pes edecek diye belki 50 sefer (abartmadan söylüyorum) sen dedin dedim. yok arkadaş pes etmek ne kelime daha da celalleniyor lafını söylerken.

En son dayanamadım artık ben pes ettim. Hem aynı kelimeyi söylemekten içim bayıldı hem de yoruldum :) Anladım ki çocukların inadı tuttu mu uğraşılacak gibi olmuyor. Yine de çocuk olmak gibisi yok valla.


fon/DIP

  • Sanırım hepimizin yaptığı en büyük hata da, çocukluk edip büyümekti...
  • Şimdi buraya "Keşke çocuk olsam" yazsam çok mu klasik olur?
  • Tekrar çocuk gözüyle dünyayı görebilirmiyiz ki?
  • En son ne zaman bir çocukla oyun oynadın ?

2 yorum:

  1. Ne kadar akıcı yazıyorsun :) Okumak için güzel bir blog, eline sağlık.

    YanıtlaSil
  2. @Seval Ünver Teşekkür ederim güzel yorumun için. her na kadar bloguna yorum yazmasam da ben de senin yazılarını beğenerek ve zevkle okuyorum.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.