Ads Top

Mavi olsun ferah olsun

Bir iki haftadır kafamı kurcalayan tasarımın kolay kısmını bitirdim. Kolay kısmı diyorum çünkü asıl uğraştıracak bölümü olan header ve footer alanlarını tamamlamadım.

Uzun zamandır siyah gri ve beyaz tonlarda tasarımı kullanıyordum. Bence gayet sade ve şık bir görüntüsü vardı ama siyah ve gri ağırlıklı olduğundan içim bayılmaya başlamıştı artık. Yaklaşık iki hafta önce kafama koydum, dedim bu bayıntı getiren tasarımı değiştireceğim. İki haftadır kafamda bazı şeyler şekillenmeye başlamıştı ama tam olarak karar verememiştim. Bu süreç zarfında bol bol css galeri sitelerini gezdim, deviantart`da dolaştım. İlham alma açısından gayet faydalı oluyor, tavsiye ederim.

Sonuç olarak dün karar verdim ve bugün akşam tasarımı değiştirmeye başladım.
Öncelikle kağıt üzerinde kabaca bir çizim yaptım, kafamdaki dağınık olan şeyleri yerli yerine yerleştirdim. Aslında tasarım headerdan başlar ama ben bu sefer es geçtim. Çünkü beni uğraştıracağını düşündüm ve ayrıca iki alternatif var kafamda hangisini yapacağıma da karar vermediğim için ikisini de ayrı ayrı denemek istedim. Sonra sayfanın genel yapısını renklerini ve idareten footer kısmını değiştirdim. Yaz rengi olan mavi tonları kullandım, madem tatile gidemiyoruz deniz filan hikaye olacak o zaman maviyi ekranıma taşıyayım istedim :)

Bir kaç gün içerisinde kalan kısmını da bitiririm umarım.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.