Ads Top

Yeni netbook Lg X130

Uzun zamandır almayı düşündüğüm ve çeşitli sebeplerden ertelediğim netbook`u sonunda aldım. Dün vatan bilgisayarın internet sitesinden verdim siparişi bugün elime ulaştı. Birgünde elime geçeceğini ummuyordum açıkcası. vatan bilgisayarı buradan tebrik etmek istiyorum.

Evde bizim ahaliden bilgisayar sırası bana pek gelmiyordu :) zaten kısıtlı zamanlarda oturduğum bilgisayarda da fazla durmadığım için yazı yazmakta açıkcası pek içimden gelmiyordu. Umarım bundan sonra bol bol yazmama vesile olur bu netbook.

Genel kullanım için oldukça yeterli bir netbook diyebilirim. Almadan önce bir hayli araştırdım, hangi marka hangi model diye uzun uzun araştırmalar yaptım ve LG X130 almaya karar verdim. Gerçi araştırmalarım sonucu biraz sıkıntılı bir alet olarak düşünsem de yine de bunu almaya karar verdim. Üç model arasında kalmıştım birisi Casper, diğeri Asus ve Lg. Casper markasına bir türlü ısınamadığımdan onu ilk olarak eledim. Nedennir bilmiyorum ama yıllardır casper markası bana itici geliyor belki de ismindendir :) Aslında asus markasını tercih etmek isterdim ama birkaç sebepten dolayı asusu da eledim. Bunlar asusun pilinin 2-3 saat arasında bitmesi, hard diskinin 160 gb olması, ekran kartının paylaşımlı olması ve bu düşük özelliklerine göre LG den fiyatının daha yüksek olması. Peki neden LG yi aldım. İnternette araştırma yapacak olursanız LG X130 un ısınma probleminin olduğu ve wirelessinin sıkıntılı olduğunu göreceksinizdir. Ama bunun yanında eşdeğer diğer modellere göre artıları daha fazlaydı.
Hard disk kapasitesi 250 GB
Ekran kartı paylaşımlı değil
tasarımının çok şık olması
Fiyatı diğer modellere göre daha avantajlı olması
ve son olarak da LG marka ne alırsam alayım sıkıntı yaşamadan uzun yıllar kullanmış olmam

Daha önceden LG den telefon almıştım ve yıllarca kullandım ben telefondan sıkıldım telefon yaşamaktan sıkılmadı. Üstelik çok hayvanca davranmama rağmen :) kaç kez düşürdüm hatırlamıyorum bile ama hala duruyor ve babam kullanıyor :) Ayrıca Kore mallarının işçiliğin ve kalitesinin ne kadar iyi olduğunu bilmeyen yoktur sanırım

Şimdi kulllanıma ve bahsettiğim sorunlara gelince; detaylı olarak kullanma zamanım olmadı ama internet için fazlasıyla yeterli bir netbook, sesi fazlasıyla tatmin edici rahatlıkla müzik dinleyebiliyorsunuz. Isınma problemine gelince halı, koltuk minde vs... gibi yerlerde kullanmamak lazım daha da ısınmasına neden olabiliriz, en garantisi tahta zeminde kullanmak evde tam netbook boyutlarında tahta buldum gittiğim yere de götürüyorum :) wirelesse gelince evin her yerinden çekiyor şimdilik sıkıntısını yaşamadım.

İleriki günlerde; özellikle bazı programları ve oyunları kurup denedikten sonra daha detaylı bir yazı yazacağım.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.