Ads Top

En nefret ettiğiniz üç şey (mim)

Denqesiz.com un sahibi Serdar mimlemişti beni uzun zaman önce. Ancak yazmaya fırsatım oldu.

Sormuş ahaliye en nefret ettiğiniz üç şey diye.

Aslında üç şeyle kısıtlanmak pek hoşuma gitmedi ama kural kuraldır :) O kadar çok nefret ettiğim şey var ki hangibirisini sayayım.

Ben de değişik kategorilerden birer örnek seçmeye karar verdim.

1- İlki iş hayatından olsun, sonuçta herkes çalışıyor ve iş yaşamı hayatımızın geri kalan kısmını da büyük oranda etkiliyor. İş hayatında üstüne vazife olmadığı halde her boka burnunu sokanlara ifrit olduğum kadar şu dünyada başka birşeye sinir olmadım, olmuyorum, olmam da! Bir sürü iş yerinde çalıştım ve ne yazık ki her iş yerinde bu tiplere rastlamanız mümkün. Üstelik değişik değişik tiplere bürünüp karşınıza çıkabilirler. Kimi zaman şişko ve beyaz saçlı, kimi zaman fizik olarak en pısırık gözükürler, kimi zaman sakin duran bir kadındır onlar, bazen çok konuşan gereksizlerdir. Ama yaptıkları ortak bir şey var ki, hepsi aynı fabrikasyon malı gibi davranırlar. Nerde onlardan alakasız bir iş olsa, onlar hemen orada bitiverirler ve sanki en iyi o bilirmiş gibi insanları yönlendirmeye çalışırlar. İlginçtir ki bu tipler çok prim yapar iş yerlerinde. Lafları dinlenir, sözleri kanun hükmünde kararname kadar etkilidir.

2- Dedikodu yapan ibnelere de acayip kılım. Bir de çaprak kur misali, çapraz dedikodu yapanlar vardır ki en tehlikelileri bunlardor. Senden alır bir arkadaşına laf taşır, sonra ondan laf alır bir başka ortak arkadaşınıza gider, son olarakta ondan laf alır ve size geri döner, Böylece kulaktan kulağa hesabı lafı üçüncü ağızdan dinşediğinizden asla işin aslını gerçek anlamda öğrenemezsiniz.

3- Son olarakta kararsız insanlara sözüm. Her adımında aklı gelen giden insanlar oldukları için asla tam olarak güvenemezsiniz. Gece yatarken farklı konuşur sabah uyandığın da farklı Bir şey söyler. Ertesi gün bir bakmışınız konu tamamen bam başka bir boyut almış. Kararsız insanlardan çektiğim kadar hiç kimseden çekmedim.

Bir mimin daha sonuna geldik. Ben de bu mimi her zamanki gibi Serdar`a paslıyorum. Vurursa gol olur...

Böylelikle iki Serdar`ın arasında kalmış oluyorum sanırım. O zaman bir dilek tutma hakkını kendime bağışlıyorum. Sübhaneke amin.

1 yorum:

  1. Daha yeni okuma fırsatım oldu. Hayatım şu an çok karışık ve çok inişli çıkışlı. Ama en kısa sürede alda at diye açtığın ortaya kafa uzatıcağım. Hiç şüphen olmasın :)))

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.