Ads Top

Uzanamadik Kumsala Güneş Damlar Çişime

Kara bahtım kör talihim, elem terefiş kem gözlere şiş!
Uzun zaman oldu tatil yapmayalı, güneşlenmeyli, yüzmeyeli! Yalnış hatırlamıyorsam 3 sene önceydi! en son tatilim, o da yarım yamalak, saçma salak bir tatildi.
Geçen yazı askerde nöbet ağacı olarak geçirdim. Hatta öyle bir ağaç olmuştum ki, gölgemden İstanbul halkı faydalanmış, dalımdan budağımdan kuşlar yuva yapmış, yavrularını büyütmüşlerdi. Öyle bir ağaç olmuştum ki... neyse pek hevesli değilim askerliğimi anlatmaya, herkese imrenirim, muhakkak heyecanlı, afilli bol ekşınlı, çok dayaklı, artistik hareketler vs... bir sürü anlatırlar. Ben mi? Soruyorlar bana" askerliğin nasıl geçti" cevap veriyorum "İyiydi bol bol nöbet tuttum, askerlikte ki en mantıklı iş de nöbet tutmak değil mi?" deyip konuyu bir güzel kapatıyorum. İnanın anlatacak hiçbir ekşınım yok. Bol bol kitap okudum, bol bol nöbet tuttum :)

Kara bahtım. Gülmedi yüzüme güldürmedi, her bir konuda. Geçen yaz askerdeydim ya, bu sene de iş yerimde henüz bir yılımı doldurmadığım için izin hakkım yok. Ama pes etmeyeceğim. Ücretsiz mücretsiz izine ayrılıp tatile gideceğim, lakin önümüzde ramazan ayı var, ramazan da ben tatile gidemem, gönül rahatlığıyla içemem, gezemem vs.. gerisini anlatmıyayım.

Yattım dün gece rüyasına tatilin, yaptım planımı programını, Ramazan bayramından sonra hemen tatile çıkıyorum, bir haftalığına artık neresi olur nereye giderim bilmiyorum, akdeniz mi olur, ege mi olur belki adalara gidebilirim, hep görmek istedim adaları ama eylül ayında bol rüzgarlı olabilir oralar diye karamsarlık içerisindeyim. Adalar dedim de İstanbul adalar anlamayasınız, Gökçeada veya Bozcada bahsettiğim.

Hani derler ya bazen olmuyorsa olmuyor, ama ben her zaman söylemişimdir yine tekrar edeceğim. Olmuyorsa zorlayacaksın bir oluru muhakkak vardır. Hiçbir şey imkansız değildir. Bu mantıkla hırs yaptım, o biçim hırslandım, otobüs bulamasam trenle tren bulamasam otostopla, otel bulamasam pansiyona, pansiyon bulamazsam çadır kuracağım, hiçbirşey olmadı arabamda yaşacağım ama o tatile gideceğim.
veleddalin amin.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.