Ads Top

Bayram Tatili ve Kısa Kısa

Bayram tatilinde köydeydim. Özlemişim köy hayatını.

Arefe günü mezarlık ziyaretinde bulundum.

Bayram tatilini deniz, kum, plaj yerine büyüklerimin yanında el öperek geçirdim.

Bol bol kahvede takıldım, ihale, okey, pişti, pis yedili, 101, poker, king ve türevleri bir sürü oyun oynadım.

Bahçede köpekle oynadım. Üstüme atlaması dışında çok zevkliydi.

Gece balık tutmaya gittim. Gece 12 civarı başladı, 03:00 `e kadar pek sorun yoktu, ama o saatten sonra inanılmaz bir soğuk çıktı, battaniyeler de pek işe yaramadı, 4 kişi arabaya tepiştik ve sabaha kadar yarı uyanık yarı uykulu geçirdik, sabah 8:00 a doğru işimiz bitti ve 8 tane balık yakaladık, en büyüğü 35-40 cm boyundaydı, hemen hemen 3-4 kilo arasıydı. Sabah eve geldim ve ev halkına çok pis artistik yaptım, leğene koyduğum balıklar hala canlıydı, sonra hepsini öldürmek zorunda kaldımi temizlemesi baya zamanımı aldı, bahçede temizlerken de nereden geldiklerini bilmediğim bir sürü kedi doluştu etrafıma, hepsi nasiplendi balıklardan, miyav miyav sesleri hala kulaklarımda yankılanıyor :)

Hiç internete girmedim, çok az televizyon izledim, yer yatağında yattım, bahçedeki söğüt ağacının gölgesinde saatlerce oturdum.

12 Dev Adamla gurur duydum, Sırbistan maçında Semih`in bloğundan sonra basketbolu bıraktığım için pişman oldum. Boyum fazla uzuyor diye bırakmıştım :)

Basketboldan anlamayan birisiyle basketbol maçı izlemek çok sıkıcı oluyor be, bütün kuralları tek tek anlatmak zorunda kalıyorum ve hepsi de; bir kadına ofsaytı anlatmak kadar zorluyor insanı.

Ramazan bitti, şimdi ara vermiş olduğum sporsal faliyetlere devam edeceğim. Üstüne basketbolu da eklemeyi düşünüyorum, nasıl olsa bu saatten sonra boyum daha fazla uzamaz :)

Köyedeki herkes ne zaman evleneceğimi sordu, eski sevgilimi nişanlım olarak bilenler onu sordular, bir çoğu ayrıldığımı duymuş hayırlısı olsun filan dediler, acayip baskı hissettim üzerimde, belki de evde kalmış diye adım çıkmıştır :)

Şimdi yine evdeyim, bilgisayar, televizyon filan hiç tat vermiyor, yarın iş var, adaptasyon zor olacak belli oldu.

2 yorum:

  1. "Çok mu şey istiyorum?" isimli yazınızdaki isteklerinizi yerine getirmişsiniz :)

    YanıtlaSil
  2. Evet, kısa da olsa bir çoğunu gerçekleştirdim ve benim için süperdi.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.