Ads Top

Tümdengelim Tümevarım

Toplumun geneline uymayınca, herkesin yaşadığı hayatı yaşamayınca, herkes gibi davranmayınca hayat ne kadar zor olabilir düşündünüz mü hiç?

Çevrendeki insanlara bir bak, herkes birbirinin kopyası bir hayat yaşıyor, farklı olanlar onlar gibi düşünmeyenler ya deli ya da salak oluyorlar, başarısız oluyorlar, çünkü düzene uyum sağlayamıyorlar. Düzen başarının üzerine kurulmuş çünkü.

Koşuşturmak zorundayız, kimseyi anlamamıza gerek yok, herkesi ezip geçmeliyiz, yolumuza kim çıkarsa çıksın üzerine basıp geçmeliyiz.

Kimse durup hayatın anlamı üzerine düşünmüyor, niye varız nereye gidiyoruz ?

Aşağıdaki video Alinin 8 günü adlı filmden bir sahnedir. Sahnenin başında bakkala giren adam, birinci sigarası istiyor, olmadığını öğrenince en ucuz sigarayı soruyor ve maltepe sigarası alıyor.
Sonrası videoda, videoyu youtube dışında bir yerde bulamadım izleyemeyenler için linkDinlen bir nefes al - youtubedan izleyemeyenler için linkdinlen bir nefes al koynumda
aşkım durulup, yüreğim susunca giderim
uslan gönlüm artık yorulma, yoksun yanımda
hangi masaldan geçelim

yoluma yolundan akıp giderim
yüzüne içinden bakıp eririm
sözünü sesinden tanır bilirim
özüne gözünden akıp gelirim

dinlen bir nefes al koynumda
aşkım durulup, yüreğim susunca giderim
uslan gönlüm artık yorulma, yoksun yanımda
hangi masaldan geçelim...

1 yorum:

  1. O yüzdendir ki zamanında Galile bile deli muamelesi görmüştür. Kilisenin çıkarlarına aykırı olsa bile en başta halk Galile'ye deli gözüyle bakmıştır.

    Bir de artık düşünmeyen değil düşünen salak oluyor nedense.
    İyi günler, iyi çalışmalar.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.