Ads Top

Kadın;
Uzun zaman olmuştu dışarıya çıkıp eğlenmeyeli, kız kıza bir barda oturup, canlı müziğe kendisini kaptırıp, şarkıları kalbiyle söylemeyeli çok uzun zaman olmuştu. İçkinin de vermiş olduğu rahatlıkla bağıra çağıra şarkılara eşlik ediyordu arkadaşıyla. Uzun zamandır bu kadar eğlendiğini ve bu kadar özgür olduğunu hissetmemişti.

Saat geç olmamasına rağmen eve gitmeye karar verdiler. Bardan dışarı çıktığında yağmur yağıyordu, eve yürüyene kadar ıslanacaktı ama bunu pek umursamadı. Taksiye binmeyi teklif etti arkadaşı, ama Kadın yürümeyi çok seviyordu, “olmaz yürüyelim bu akşam” dedi.

Adam;
Yorucu bir iş günü geçirmişti, biran önce eve gitmek istiyordu, günün yorgunluğu çökmüştü omuzlarına. Arabasını her zaman uzağa parkederdi, yürümeyi çok seviyordu, böylelikle hem sabahları hem de akşamları bol bol yürümüş oluyordu.
İnce ince yağan yağmurda yürümek apayrı bir zevk vermişti Adama. Yağmur giderek şiddetini arttırıyordu ama kimse umursamıyordu bunu, sanki herkes yağmurda yürümeyi özlemişti, kimse ıslandığı için dert etmiyor gibiydi. Yüzünde hafif bir gülümsemeye neden oldu bu düşünce.

Kadın;
Barın bulunduğu sokakta yürüyordu, sokağın her iki tarafı da barlarla doluydu, yağmur yağmasına rağmen hava çok güzeldi. Barların önünde insanlar birbirleriyle sohbet ediyor, bir yandan da yağan yağmurun tadını çıkarıyorlardı. Etrafındaki kalabalığı boş gözlerle bakarak, en sevdiği şarkısını mırıldanıyordu.

Adam:
Saçlarından yüzüne akan yağmur damlalarına aldırmadan, yüzündeki tebessümle yürüyordu, ta ki yolun karşısına geçmeye karar verinceye kadar. Saçlarından ve alnından gelen yağmur damlaları gözlerine süzülüyordu, önünü daha iyi görebilmek için eliyle yüzünü silmeye çalıştı.

Kadın:
Barların bulunduğu caddeden çıkmak üzereydi, etrafındaki kalabalık iyice azalmıştı ve hala en sevdiği şarkısını mırıldanıyordu sessizce. Yağmurun tadını çıkarıyordu, uzun zaman olmuştu yağmurda yürümeyeli. Barların bulunduğu sokak bitmişti. Sokağın bittiği yerde, sokağı dikine kesen başka bir cadde vardı. Caddedenin karşısına geçmesi gerekiyordu, yolu kontrol etmek için kafasını hafifçe sola çevirdi.

Adam;
Eliyle gözüne akan yağmur damlalarını sildi, kafasını arkasına çevirdi ve yolu kontrol etti, gelen arabanın geçmesini beklemek için tekrar önüne döndü.

Kadın;
Soluna doğru baktığında gelen arabayı fark etti ve arabanın geçmesini beklemek için yolun kenarında durdu. O sırada bir Adamın onlara doğru yaklaştığını fark etti, yaklaşan adamın arkasından gelen arabanın farlarından çıkan ışığın Adamın yüzünü net olarak görmesine engel oluyordu. Buna rağmen Adamda tanıdık bir sıcaklık hissetti. Arabanın geçmesinin ardından Adamın yüzü belirgenleşti. Bu yüzü tanımıyordu ama tarif edemediği bir his oluştu birden.

Adam;
Önüne döndüğünde yolun kenarında karşıdan karşıya geçmek için bekleyen iki kadını fark etti. Birisi uzun boylu, diğeri orta boylardaydı, orta boylarda olan telefonla konuşuyordu, uzun boylu olanın yüzüne odaklandığında tanıdık bir tebessüm hissetti. Saçları yağmurdan ıslanmış, yüzü makyajsız ve dudaklarında mutlu bir tebessüm vardı. Ne kadar sade bir güzelliği var diye düşündü. Caddeden karşıya geçmek için tekrar yolu kontrol ettiğinde birkaç arabanın daha geldiğini fark etti ve Kadının 1-2 metre yanında durup beklemeye başladı.

Kadın;
Adam yanında durmuştu, etrafta birkaç kişi daha vardı caddenin karşısına geçmek için bekleyen, ama Kadın, Adamdan alamıyordu gözlerini, saçları kısaydı ve yağmurdan ıslandığı için koyu siyah bir rengi vardı. Üzerinde deri bir mont vardı, boynunda da ince bir kaşkol vardı. Dudaklarındaki tebessüme rağmen yüz hatları nedeniyle sert bir bakışı vardı ve arasıra bu bakışların kaçamak bir şekilde kendisine çevrildiğini fark etti. Adamın bakışlarından rahatsız olmamıştı hatta Adamın tebessümünden hoşlanmış ve aynı şekilde tebessümle karşılık vermişti. Ne yapıyorum ben diye düşündü, bu Adamı hiç tanımıyorum ama neden bakışlarımı ondan alamıyorum?

Adam;
Kadından etkilenmişti, kafasını hafifçe sağa doğru çevirip Kadına baktığında, göz göze geldiler, biranda herşey flulaştı, sadece gözleri görüyordu, sadece gözler netti ve birden dudakların;
“Merhaba” çıktı.
Kadın;
“Merhaba”
Adam,
:)
Kadın;
:)


Resim: LOVE - LEONID AFREMOV

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.