Ads Top

Ne çabuk geçti 8 gün

Bayram tatili 9 gün dedik, bol bol tatil yaparız dedik durduk, ha deyince geçti gitti, elde var 1 gün ve 1 gece. Fremenlerin* dediği gibi "Bütün bir gece uyumamak, ömrü bir gün uzaltır."

Güzel ve hızlı geçti tatil. Bayramın 1. günü Eskişehirdeydim, sonra 1.gün akşamı köye geçtim, 2. gün öğlen İzmite,  aynı gün Gölcüğe geçtim. Bugün de Eskişehire geldim. Aslında İstanbula da geçmeyi düşünüyordum ama bazı sürpriz gelişmeler olunca yattı o iş, halbu ki çok istiyordum. Özlemem dediğim İstanbulu da özledim ya artık kendimden korkar oldum.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, yollar çok güzel olmuş, hiçbir tehlike yaşamadan, trafik sıkışıklığı yaşamadan problemsiz ve keyifli bir yolculuk oldu.

20 yıl yaşadığım İzmit, Eskişehirden sonra inanılmaz sıkıcı geldi, Eskişehirde başka bir tat var, başka bir hayat var. Bunu da araya sıkıştırmış olayım :)

*Fremenler, Dune serisinde geçen ve çölün inanılmaz zor şartlarında yaşayan halk.

1 yorum:

  1. İzmitten bende yeni geldim. Yollarını değiştirmişler. Garip gurup köprüler yapmışlar. Bırak leyn dedim :)) Ne yaparsam yapayım bir türlü ısınamacağım bir şehir : İzmit

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.