Ads Top

Aşık Değilim Olabilirim

Foto Deviantart darkbutterfly6
Bodoslama konulara dalmak istiyorum.

Aşık değilim olabilirim.

Uzun zamandır böyle bir inzivaya çekilmiş sadece hayatı yaşıyordum, mutlu mesut, sakin ve durgun bir şekilde. Benim 5 senelik ep-eski hatundan ayrıldıktan sonra, bir dönem öyle boş beleş takılmış, sonra seri ve hızlandırılmış şekilde bir sürü ilişki yaşamış, hiçbirisinden de bir bok anlamamıştım.

Bir gün böyle boş boş yürürken (pek çok severim boş beleş yürümeyi) bu tarz ilişkilerin bana göre olmadığına karar vermiş, anında o an takıldığım hatunu arayıp helallik istemiş, şerefsiz nidalarıyla telefon suratıma kapatılmıştı. Aman beaaa bir de senimi düşüncem şimdi deyip, benim ep-eski hatunun aldığı telefona bakarak seni de allah bildiği gibi yapsın ulen! narasını pöykürüp, kaygısızca yürümeye devam etmiştim.

dipnot: Bu tarz ilişki derken kısa bir açıklama yapma gereği hissettim birden. Bana göre birisiyle ilişki yaşayabilmem için ya tanışıyor ve görüşüyor olmam lazım, ya da tesadüfler silsilesiyle beklenmedik bir şekilde ama benim seçimime bağlı olmalı, şans ve rastlantıyla olmamalı bu tanışıklık.(burası biraz karışık :) ama anca böyle anlatılır) Olaki bu şekilde bir ilişkiye başlamamışsam pek hayır etmiyor, tecrübeyle sabit.

Bu kısa dipnotu da aktardıktan sonra, kaldığım yerden devam edeyim. Neyse o telefonu kapatım cebime koyduktan sonra, uzun bir süre kimseyle bir ilişki içerisine girmedim, olabilecek ve doğabilecek ilişkileri de, ön sezilerimle ya da koruma duvarlarımla geri püskürtmeyi başardım. Bu geri püskürttüklerimin arasında, arkadaş çevresinin buldukları mı dersin, aile eşrafının bulduklarımı dersin, kendi kendine gelenler mi dersin işte ne dersen de baya bir başarılı da oldum, sonunda bu girişimlerde bulunanları da pes ettirmeyi başardım.

Böyle anlatıp geçiyorum ama gelin bir de bana sorun, evliliğin kapısından zor döndürdüm kendimi. İnsanı öyle bir moda sokup öyle bir katakulliye getiriyorlar ki, en son kafanız ayıktığında noluyor lan diyorsun. Yaşayan bilir, yemin ediyorum, anlamadığım şeyler döndü, sıradan bir lafınız veya o an için konuyu geçiştirmek için söylediğiniz bir kelime sonradan ürüyor da ürüyor, çoğalıyor da çoğalıyor bir bakmışsınız apayrı bir anlama bürünüp karşınıza gelmiş, bir sürü olay olmuş, herkes kendi kendine gelin güvey olmuş, siz yalan olmuşsunuz şu dünyada o derece yani. Sonra karşı tarafı incitmeden, kırmadan bu işin içinden nasıl çıkarım diye kumrucuk karası gibi kendi kendinizi düşünüyor buluyorsunuz. Neyse pek karışık günlerdi, geçti ve gittiler çok şükür.

Şimdi birisi var, tanışmıştık daha önceden, karşılaşmamız rastlantı değildi böyle bir şey şans eseri olamaz, bu benim seçimime bağlı olan bir karşılaşmaydı (sonradan böyle olduğuna karar verdim vesselam). Tanışıklığımız belirli bir seviyedeyken, ben ona yakınlık kurmak için birkaç adım attım, ondan da karşılık gördüm, umarım olur, olursa süper olur, şukela olur.

"Love, can I be loved"
Bu yazıdan sonra, bu şarkı dinlenecek

1 yorum:

  1. Hayırlısı olsun :)

    ''o an takıldığım hatunu arayıp helallik istemiş, şerefsiz nidalarıyla telefon suratıma kapatılmıştı'' kısmı çok hoşuma gitti :D

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.