Ads Top

Seçimlerimiz

Bursa / Zeytinbağı / Bir yaz günü hatırası 

Hangi seçimlerimiz hayatımızın yönünü değiştirdi? Geriye dönüp baktığımızda seçtiklerimizden ziyade seçmediklerimiz neden bu düşünceyi daha da tetikliyor düşüncelerimizde?

Seçimlerimizi yaparken, cesaret mi daha önemli yoksa korkaklık mı? Ya çevre faktörü! İçinde bulunduğumuz hayat ve çevremizden gördüklerimiz mi etkili seçimlerimizde? Dostlarımız, arkadaşlarımız, iş hayatımız, gelecek kaygılarımız, ailemiz, sevgililerimiz.

Kaç kere sıfırdan başladım, kaç kere radikal değişiklikler yaptım ahhhh! bir bilseniz. Kimi benim seçimimdi, kimisi ailemin, bazıları sevgilimin, birazı yer kürenin, isteyerek veya istemeyerek hiç biri olmasaydı daha mı iyi olurdu.

Hani bazen derler ya, olmayan her işte bir hayır vardır, olan hayırsız mı oluyor o zaman diyesim geliyor.

Cevapsız sorular takıldı, aklımın oltalarına bugün.

"Fark edilmesi zor, toplanmasıysa daha zor olan minicik çiçekleriyle fırsatlar, hasatlanması büyük ustalık isteyen bir üründür."

Şimdi gecenin şu saatinde, sevdiğim insanlar yakınımda olsaydı keşke, dostlarımdan birisi olsaydı, yarım saat, bir saatlik mesafede olsalardı da arayabilseydim keşke, ya da eski sevgililerimden birisi olsaydı, keşke onları görebilme ihtimalim olsaydı şu saatte, otursaydık salaş bir meyhanede iki kadeh atsaydık, dertlerimizi erteleseydik bir geceliğine de olsa, sadece güzel günleri konuşsaydık... konuşmadığımız şeyleri konuşsaydık...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.