Ads Top

Sosyal medyanın muhabbeti batsın

Batsın bir daha doğamasın!
Kapatıyorum, bütün a-sosyal sitelerdeki hesaplarımı. Sıktı iyice aynı teranelerin dönüp durması, evrilip çevrilip martı eti tavuk döner gibi aynı tatsız dönerin önüme sunulması. Zaten çok başarılı da değildim hani, taaaa en başından bana göre olmadığını anlamıştıydıydım daaa direniyordum tüm içimdeki sese. Sesi batasıca benliğim.

Zaten Ali Samiyen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena`nın  açılışında patlak veren ve sosyal medyada ergen isyanına dönüşüp, isyan bayraklarının çekilip Başbakandan, Galatasaray Başkanına ve bilumum yandaşçılarının istifasının istenmesine kadar gidip kimsenin züklemediği çığırtkanlığa döndükten sonra, anladım ki sosyal medyanın gücü filan hikaye, zaten sosyal medyanın gücüne inananlar da üçyüzbeşyüz üçyüzbeşyüz disko disko versiyonunun üçyüzbeşyüz abone versiyonuyla arkasında önemli bir kitlenin olduğunu düşünen kendisini "SOSYAL MEDYA ÜNLÜSÜ" sananlardan başkası da olmayan guruların söylemlerinden olduğunu anladım o vakit. Sosyal medyanın gücü bir atımlıkmış, izleyen bir kaç gün sonra medyamızın konusu Orospu Carolin`e dönünce sosyal medyanın da orospuluğunu iyice idrak ettim, tüm idrak yollarımdaki iltihaplanmaya rağmen.

Orospu sosyal medyaya değinmişken, orospular fazla zamanınızı harcamazken bu sosyal medya tüm zamanınızı tüketmekte son derece hırslı. Öyle ki; bunun hırsı, Ferhat olsa dağ taş ovaya dönüşecek, Mecnun olsa Sahra çölünü bir yudum susuz geçecek, Başbakan olsa tüm ülkeyi hortumlayacak, General olsa her gün darbe yapacak, Yargıtay olsa her gün bir "ergen"e-kon patlak verecek, abd olsa tüm dünyayı terörist ilan edecek.

Benim bu kadar vaktim yok arkadaş, biz seninle anlaşamıyoruz sırf vakitsizlikten. Horoz olsan vakitsiz ötüyorsun diye keserdim ibiğini de horoz da değilsin. Kızıyorum insanlara, mesai saatinde twitliyorlar, ondan sonracıma ff`de geyik yapıyorlar, facebookta video izliyorlar filan. Bir dönem benim de böyle girişimlerim olmadı değil ama sindiremedim işime, iç ahlakıma, içime ve iş ahlakıma.

Bundan sebep tüm sosyal medya hesaplarımı kapatıcam, twitter, friendfeed, tumblr vs... bir tek facebook durabilir :O Şimdi siktir öküz facebook kırosu filan diyenler olabilir, onların ağzının ortasına vururum yumruğu, hemen söylediklerini geri alsınlar, yoksa boyunlarını kolumun arasına alır bir güzel sıktırır hiç soluklanmadan "geri al lan lafını, lafını geri al, pes mi pes mi" "pes mi fifa mı" diye seri soru bombardımanına tutarım, ve her geçen saniye boynuna uyguladığım baskıdan dolayı nefes almaları zorlaşır. Belirli bir noktadan sonra nefes alamadıkları için de cevap veremeyeceklerinden sebep kısır döngünün içine sokarım çıkartmamacasına.

Neden facebook sadece, çünkü; orada benim yüz yüze görüştüğüm arkadaşlarım var,  uzak mesafelerden dolayı her zaman görüşemediğim çok sevdiğim dostlarım var, okul yıllarında beraber birçok şey paylaştığımız, askerde aynı dertlerden birbirimize sığındığımız dostlarım var, orası olmasa hiç haber alamayacağım insanlar var. Şimdi diyen olursa telefon et ibne diye, ordan haber al diyen olursa! bir üst paragraftaki tehdidim aynen geçerli bu düşüncedekilere, telefonum kontörlü olsa kontör atında arayalım ibneler derdim onlara.

Böyle işte, kapatıcam hepsini, ağrısız başım azıcık aşım diyeceğim döşümü gere gere.

"Sosyal medyanın yavşaklığından utanıyorum" deyip konuyu kapatıyorum.

3 yorum:

  1. Yürü Eser kim tutar seni arkandayım :))) Sosyal ağlar Blog katilidir :) Bizim blog yazmamızı engelliyorlar :DDD

    YanıtlaSil
  2. Aynen blog katili bu sosyal medyalar. Sosyal medya çıktı bloglar bozuldu.

    YanıtlaSil
  3. hcam bıkmamak de degl. ama zamanı licek bunlar hiç konuşulmucak artık,türkiyede herşeyin suyunu çıkardıgımız için,alışmak lazım.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.