Ads Top

Blogger`a Yine Yasak 1 Mart Muhtırası!

Sizin yapacağınız işten hayır bekleyen yok zaten de, bir kaç blog yüzünden tüm servis sağlayıcının yasaklanmasındaki zihniyet ve teknoloji bilgisi nasıl bir düzeydedir? Merak ettiğim husus budur.
Superonline’ın web sitesinden ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre Blogspot.com web sitesine Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 14.01.2011 tarih ve 2011/156 D iş sayılı kararı ile erişim engellenmiş.

Superonline 28.02.2011 açıklaması: Google Hizmetleri

Değerli Müşterimiz,

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan firmamıza iletilen karar sebebi ile Google’a ait bazı IP’lere erişim engellenecektir. Erişimi engellenen IP’ler dolayısıyla, Google’in bazı uygulamalarına erişilememe ya da yavaşlık yaşanması beklenmektedir.

Bu engellemenin muhtemel etkileri ile ilgili olarak;

- Google web sitesine erişimde sorun yaşanması,
- Google analytics, Google maps gibi Google uygulamalarını kullanan portal veya web sitelerinde erişimlerin yavaşlaması,
- Google Toolbar yüklü bilgisayarlarda bazı sitelere yavaş erişme,
- Web siteleri dahilinde ‘google search’ kullanan alan adlarına erişimde yavaşlama,
- Firmanıza ait Google uygulamalarıyla entegre ya da Google Search’a dayalı bir takım uygulamalarınızın bu erişim kısıtlamasından etkilenmesi söz konusu olabilecektir.

Google servislerinde yaşanabilecek yavaşlık ve erişim zorluklarının Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan karar sebebi ile yaşandığını, bu durumun Superonline alt yapısından kaynaklanmadığını bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla
Superonline

4 yorum:

 1. üzüldüm :S Bu haksızlık S:

  YanıtlaSil
 2. Digiturk bu konuda haklı. 5n1k'ya çıktı Digiturk'den bir yönetici. Orda tartışıldı bu durum. Adamın anlattığına göre suçlu Google. 5n1k'daki programı bir yerlerden bulup izlemeni öneririm.

  YanıtlaSil
 3. Dinledim ben o programın bir kısmını, bence haklı değil konuyu çarpıtıyor, yok googledan adminlik istemişte, yok illegal içerikli siteleri kaldıracaklarmışta bıdı bıdı bıdı...
  İllegal içerik yapılıyor evet ama, bütün blogspot uzantılı siteleri engellemenin lüzumu yok.

  YanıtlaSil
 4. Zaten kimse maç yayını yapan sitelerin haklı olduğunu düşünmüyor.Sorun tüm sistemin bundan etkilenmiş olmasıdır.
  Ayrıca @Serdar sen olayı Digitürk'den dinlemişsin birazda Google 'dan dinle daha sonra bence kararı kendin ver.Programı izlemedim fakat az çok tahmin edebiliyorum...

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.