Ads Top

Eskişehir Karabük Maçı Yeni Stad ve Avrupa Sevdası

Açık tribünde ''Burada doğduk, burada efsane olduk, burada şampiyon olacağız'', ''Muttalip'de koyun otlar, bizim orada ne işimiz var'', ''Reklam değil, icraat'', ''Es-Es siyaset üstüdür'' ve ''Rant değil stat'' yazılı pankartlarla başladı maç.

Kime sorsanız Muttalip bölgesinde stad istemiyor, istenecek bir tarafı da yok zaten, umarım böyle bir yanlışlık yapmazlar, taraftar tepkisini diler getirmiştir ve tavrını belirtmiştir. Bu tepkinin de en güzel dile getiririşi "Burada doğduk, burada efsane olduk, burada şampiyon olacağız" yazılı pankarttır.

Gelelim maça, Bülent hocanın gelmesinden itibaren bir kimlik kazanan takım her geçen gün üzerine ekleyerek iyi futboluna devam ediyor. Bugünkü maçta da özellikle ilk yarıda bunu çok iyi başardılar.
Solda Erkan, sağda Burhan ve ortadan da Sezer`in takımı hücüma çıkarışlarını seyrettik. İlk yarıda Ümit Karan`ın beceriksizliğine rağmen pozisyon arayışlarını ve rakip savunma için her zaman tehlike yarattığını gözardı etmemek gerekir diye düşünüyorum. Mevcut durumda ne Serdar ne de Batuhan Ümit`in gölcülük seviyesinde değiller. Bir golcü için en önemli unsur pozisyona girebilmesidir. Ümit Karan da ilk yarıda bunu birçok kez başardı. Yakaladığı bu pozisyonlardan birini bile düzgün bir vuruşla gole çevirse yetecekti, attığı golde de ofsaytta kalması bunu engelledi. Kaçırdığı penaltıda da yine Sezer`le girilen diyalog var ki; bu durumu bir çözüme kavuşturmak gerekir. Çözüme kavuşturacak olan kişi de Bülent Uygundur. Şahsi fikrimce bu takımın yıldızı ve duran top ustası Sezerdir. Sadece kaleye uzak mesafelerdeki (20-25 metreden sonrası) frikikleri Pele veya Diego kullanmalı, bunun dışındaki duran topları Sezer`in kullanması daha olumlu sonuçlar verecektir.

Lafı geçmişken Pele ve Diegodan bahsetmeden geçemeyeceğim. Bugün kart cezalısı Alper, sakat Tello ve Bülen`in yokluğunda ortasaha da Doğa ve Pele görev aldı. Doğa bildiğimiz Doğaydı, mücadeleci, hırslı ama hücum konusunda kısıtlı olarak oyununu oynadı, Pele ise beklentilerin yüksek olduğu bir futbolcu, gerek yetenekleri gerekse de oyun zekası olarak aslında devamlı olarak ilk 11 de oynaması gerektiğini düşündüğüm bir futbolcu ama disiplinsizliği nedeniyle Batuhan gibi o da Bülent hocanın gazabına uğrayan futbolculardan. Bugün hatasız oynadı ve ortasahada topu tutarak takımın ileriye çıkışını ve hücum etmesinde önemli bir görev aldı. Umarım bozmadan devam eder.

Diego`ya gelince, kim bu adamı bu takıma kazandırdıysa helal olsun, Rıza Çalımbay kişisel kaprislerinden dolayı oynatmadı bu adamı, neymiş efendim hazır değilmiş, falanmış filanmış, asıl problem kendi transferi olmamasıydı, bu kişisel kapris değil de nedir ?  Bülent Hoca geldikten sonra kadronun değişmez ismi oldu ve defansı çok başarılı bir şekilde yönetiyor, buna keza bir defans oyuncusundan beklenmeyecek şekilde teknik bir oyuncu, kısa pasları olumlu, yeri geldiğinde çalım atabiliyor ve  yeri geldiğinde de ileriye defansın arkasına attığı toplarda da ileri uç oyuncularını rakip kaleciyle bire bir bırakıyor. Her yaptığı hareket olumlu. Dört dörtlük bir defans oyuncusu desek yeri var.Dönelim maça, ikinci yarıda bozulan havayla birlikte Eskişehir`in de oyunu bozuldu. İnanılmaz bir şekilde havanın kötüleşmesi, oynanan olumlu futbolu da etkiledi. her iki takımda ağırlaşan zeminde uzun toplarla gol aradılar. Karabük tarafında Emenike`nin , Eskişehirdeyse Ümit Karan çıktıktan sonra doğru düzgün bir forvetin eksikliği ikinci yarıda daha fazla hissedildi. Batuhan bu kafada devam ederse kendisini Bank Asya 1.lig de bulacaktır, hiç süphesi olmasın.

İkinci yarıda Karabükspor`un gol arayışlarını Eskişehir`in defans oyuncuları hatasız oynayarak başarıyla savuşturmayı bildiler. Karabüğün en önemli pozisyonu maçın sonlarında Mehmet Bal`ın kafa vuruşunda köeşeye giden topu İveşa`nın başarıyla çelmesiydi.


Bu galibiyetle beraber üst üste 3. maçını kazanan Es Es Avrupa yolunda çok önemli bir ivme yakaladı ve puanını 41`e yükseltti, Kaysenin 3 puan kaybettiği bu hafta Avrupa yolunda çok önemli bir adım attı, umarım Avrupa Kupalarına gideriz bu sene.

2 yorum:

  1. siz kimsiniz avrupa kupalarına gitcenız. kümede kaldığınız dua etmıyonuzda kayserı puan klaybetmişmiş falan kimsiniz ulan haddinizi bilin. kayseri puan kaybetse ne olur 5. sıradaymıs o zamanda sizin antepı yakalamanız lazımmış ama zaten bu görduğunuz son galıbıyettı heralde sonra gelen kaydı giden kaydı size :)))))))

    YanıtlaSil
  2. Sen önce Türkçe yazmasını öğren patekafa :)

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.