Ads Top

Bazen kendimi iğrenç hissediyorum. Sadece söylemek istedim. Sebepleri sonuçları, olayları, yaşananları anlatmasam daha iyi. Sadece söylemek isterim ki; her ne kadar bunları yaşamak istememiş olsam da yaşanan olaylar beni içerisine çekmeyi başarıyor, hani bazen olur ya ne kadar direnseniz de, ne kadar kendinizi uzak tutmak isteseniz de, kaçmak isteseniz de bir şekilde girdabın içine çekilirsiniz. Artık kaçamıyorum çoğu zaman o girdaptan.

Ne dertlerin arkası geliyor ne de olumsuzlukların. Tam her şey düzeliyor derken başka bir problem. Sonra bir başkası, sonra yine bir başkası derken, problem üstüne problem. Hep bir sorunlar yumağı. Eskiden düzenli bir hayatım vardı, ev, okul, iş, ilişkim her şeyim çok düzenliydi. Uzunca bir süre bu şekilde ilerledi, huzurluydum, planlarım vardı, hedeflerim vardı, yan etmenler olmadan hedeflerime ve planlarıma sağlam adımlarla ilerliyordum. Sonra askerlik girdi araya ve ne olduysa askerliğin başlamasıyla oldu. Maddi manevi, iş, ev, ilişkim her şey, a`dan z`ye her şey alt üst oldu ve toparlayamıyorum artık. Eskiden de olmuştu buna benzer değişiklikler, Annem ben daha 11 yaşındayken vefat ettiğinde, Gölcük depreminde, depremden 2 yıl sonra Eskişehir`e taşındığımızda, kendi işimizi bırakıp özel sektörde çalışmaya başladığımda da her şey alt üst olmuştu ve bunların hepsinde büyük zorluklarla karşılaşmama rağmen her seferinde yeniden toparlanmayı başardım. Ama bu sefer olmuyor, ne eskisi gibi hayata tutunma şevkim, ne de yaşama şevkim var artık. Uğraşmak istemiyorum bütün bunlarla, tek kelimeyle yoruldum.

Keşke olağanüstü bir şey olsa, ne bileyim sihirli bir değnek olsa, gökten 3 elma düşse, lambadan cin çıksa da düzeltse her şeyi. Çünkü ben düzeltmek için uğraşmıyorum...

Bu haftanın Yeşilçam Müzikleri de halet-i ruhiyemle alakalı bir şey olsun istedim.
Tıpkı onların da benim gibi bütün iyi niyetlerine rağmen başlarına gelmeyen kalmıyordu. Fazla söze gerek yok, hepimiz defalarca izlemişizdir dinlemişizdir, filmi biraz hatırlayıp aslında ne demek istediğimi çok iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

Sevgiyle kalın.

1 yorum:

  1. 'Çünkü ben düzeltmek için uğraşmıyorum...'

    ben de hayata dair şikayet edecek birçok şey bulup mutsuz olup da çözüme bir türlü yanaşamayanlardanım..ya mazoşistim ya tembel, çözemedim

    ama bitmeli her neyse..

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.