Ads Top

Puzzle, Soğuklar ve Gözlerimin etrafındaki çizgiler

- Şu yan tarafta görmüş olduğunuz Puzzle`dan aldım, iki gün oldu hala başlamış değilim. Hala altına uygun bir karton bulabilmiş değilim, çok saçma bir bahane sanırım. Şimdi başka şeylerle meşgulüm kafayı takmış durumda değilim ama vakti gelmeye başladı, damarlarımdaki kanımın kaynamasından hissedebiliyorum anarşik işlere giresim var. Bu puzzle durduracak beni :)

- Nerden çıktı bu soğuklar anlamış değilim, ocak, şubat aylarında bile bu kadar soğuk olduğunu hatırlamıyorum. Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır dedikleri mart sanırım tam olarak bu mart. Kendimi geçtim kedilere yanarım.
Aslında böyle havaları daha çok seviyorum. Ya çok sıcak olacak ya da çok soğuk. Durumu bilip ona göre giyinip dışarıya çıktığım için çok rahatsız olmuyorum, ama hava güzel diye ince giyinip sonra havanın soğumasına mütevellit it gibi titremek çok daha sinir bozucu. Gerçi her konuda böyleyim, ya siyahtır ya da beyazdır, griler yok benim hayatımda.

- Uzun zamandır sinek kaydı traş olmuyordum, 3-5 ay olmuştur aşağı yukarı. Bir kirli sakaldır gidiyoruz sonumuz hayır olsun. Toplantı ayağına dün akşam traş oldum, traş olurken de fark ettim ki gözlerimin etrafında inceden çizgiler oluşmaya başlamış :((

Aslında normal bakınca fark edilmeyen ama güldükten sonra izlerinin bir süre geçmemesinden dikkatimi çeken yaşanmışlıklarımın çizgileri. Birden bulunduğunuz zamandan sizi koparıp geçmişe acı ve hüzün dolu yaşanmışlıklara hızlıca baktıran çizgiler. Nedense güzel günleri hiç getirmiyor insanın aklına şerefsiz. Nerde bir acı, nerde bir hüzün ve nerde bir kalp kırıklığı varsa aklıma hücum etmesini sağladı. Yaşlanmaya başladığınızı, uzun yıllardır yaşadığınızı ve buna rağmen hala yapmak isteyip de yapamadığınız bir sürü planlarınızın olduğunu hatırlatan çizgiler.
30 yaşındayım, beni tanıyanlar hala genç göründüğümü söylerler, genç dedim de yanlış anlaşılmasın, olduğum yaştan genç gösteriyormuşum, ben onların yalancısıyım, 26-28 arasında tahminler gelir yaş muhabbeti açıldığında. Önceden böyle muhabbetler sıkıcı gelirdi, ama artık anlıyorum ki bu yaşlarda genç göründüğünüzü duymak mutluluk veriyor. 30`lu yaşlarında birisine iltifat etmek istiyorsanız 3-5 yıl genç göründüğünü söyleyin, çok etkileyici olacaktır :)

Neyse yaşlanıyoruz, Dünyaya kazık çakacak değiliz, her insan gibi biyolojik bedenimize yeniliyoruz zaman içerisinde.
Sevgiyle kalın...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.