Ads Top

Sihirli Değneğine Tüküreyim

"Keşke olağanüstü bir şey olsa, ne bileyim sihirli bir değnek olsa, gökten 3 elma düşse, lambadan cin çıksa da düzeltse her şeyi. Çünkü ben düzeltmek için uğraşmıyorum..."

Böyle demiştim geçen haftaki yazımda, bu yazıyı yazdığımın ertesi günü, tam olarak emin olamasam da o sihirli değnek geldi, artık sihirli mi yoksa başka türlüsü mü göreceğiz zaman içerisinde.

Çok iyi bir iş teklifi geldi bir yerden, inanın hiç kımıldayasım yok yerimden, ben böyle iyiydim, ne gerek vardı ki şimdi tüm bunlara, yeni iş, yeni çabalar, yeni arkadaşlar höfff... sıkıntı bastı şimdiden. Kararsızım, hem de çok kararsızım, hala net bir fikir oluşmuş değil kafamda. Mevcut işimden çok memnunum, hiç bir sıkıntım yok, değiştirmekte aklımın ucundan geçmiyordu ama para işte insanı kandırmanın aklını çelmenin en iyi yolu. Geliyorlar karşınıza iyi bir rakamla ondan sonra böyle kumrucuk karası gibi düşündürüyorlar.

Çevremdeki bir çok kişiyle konuştum, herkesin fikrini almaya çalıştım ama her kafadan ayrı bir ses çıktı, kafam iyice karıştı. En mantıklı şeyi de avukat bir arkadaşım söyledi; "Madem bu kadar kararsızsın, verdikleri ücreti daha da yukarıya çek, eğer kabul ederlerse en azından iyi para alıyorum lan deyip kararsızlığını giderirsin" dedi. Mantıklı geldi, aynen öyle yapacağım, teklif ettikleri ücretin %50 daha fazlasını isteyeceğim, olursa maddi anlamda çok rahatlamış olacağım, olmazsa da olmaz, zaten benim böyle bir düşüncem yoktu.

Düşünüyorum da, ben böyle bir şey istemiyordum ki, nereden çıktı, niye bir haftadır kafamı kurcalıyor, ne gerek vardı ki bütün bunlara. Hiç gereği yoktu, her neyse, hayırlısı olsun.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.