Ads Top

Kelimeler Çok Gereksiz

Benim bir arkadaşım var. Çok eskilerden tanışığız, çok iyi anlaşırız, kardeşim gibi severim, hani derler ya ben onun ciğerini bilirim diye, aynen öyle, tabi bu durum onun için de geçerli.

Bu arkadaşım, benim blog yazmamda vesile olan birisidir, ilk ondan öğrendim bazı şeyleri, vakti zamanında sene 1999 larda html öğrenip site yapıyorduk kendi kendimize vs.. hatta o dönem photoshopta öğrenmeye çalışıyorduk. O pek devam ettirmedi bu işleri ben de uzun bir süre ara verdim, lakin gelin görün ki, o zamanlardan öğrenmeye başladığım photoshopla şimdi para kazanıyorum. Bir bakıma vesile oldu diyebilirim.

Uzun zamandır blog yazdığımı biliyor ama girip adam akıllı okumuş değildir, taaa ki geçen güne kadar, bir muhabbet açıldı, blogla ilgili sonra adresi verdim "tekrardan!" (belki 100. defa ama kafa basmıyor işte) girdi bloga bu sefer nasıl yaptıysa bir sürü yazımı okumuş, kimisini beğendi, kimisini beğenmedi falanlar filanlar, sonra özenmiş olacak ki, kendisine de bir blog açtık.

Açtık açmasına da ne yapsa beğenirsin ? İlk yazısında bana giydirmiş de giydirmiş. neymiş efendim, şehir değiştirdikten sonra çok değişmişim, oraları beğenmez olmuşum vs... Kardeşim benim aç kulaklarını iyi dinle, Dünya değişiyor, ben mi değişmeyeceğim, sen mi değişmeyeceksin. Aradan 10 yıl geçti o zaman 19 yaşındaydık, şimdi 29 yaşındayız, değişmezsek ayıp etmiş oluruz. Değil mi ?

Tabi öyle şeyler yazdı diye kızacak değilim, aslında her zaman birbirimizin yüzüne hatalarımızı da söyleriz, söyleriz ki bir daha aynı hatalara düşmeyelim, dost acı söyler ya, biz de dostuz ve hatalarımızı yüzümüze vurduk diye de çocuklar gibi küsecek değiliz.

Her ne kadar bu arkadaşımın işi gücü milletle dalga geçmek, makara almak olsa da zaman zaman kızdırsa da atsan atılmaz, satsan satılmaz.

Size bir örnek vereyim, bu hayvan ben Eskişehir`e taşındıktan 2-3 sene sonra aids olduğunu söyledi,  hayvan işte inandım ben de, o kadar ciddi oynadı ki, 1-2 ay aids olduğuna inandım. Böyle bir hayvan işte, bu işin şakası mı olur! Şimdi geberiyom dese yine inanırım, ama ona sorsan marifetmiş gibi sırıtır, iyi bir şey yaptığını zanneder hayvan!

Neyse fazla da özele girmeyeyim, yine acayip acayip numaralarla saldırmasın bana :)

Fazla da söze gerek yok, bu şarkı benden sana gelsin.

2 yorum:

  1. Aynı şekilde benim de bir arkadaşım var, ama bu sefer ben 2000 yılında onun başlamasına vesile olmuştum, ikimiz tatlı bir rekabetle siteler yapar kiminki daha iyi olmuş diye "kapıştırırdık":D Sonradan okul vesaire derken ben ara vermek zorunda kaldım, o iyice ilerletti işi şimdi aynı senin gibi bu işten ciddi para kazanıyor. Bir an ulan acaba Ufuk musun diye düşünmedim değil, ama aids hikayesi bizde olmadı, seninkisi hakkaten hayvanmış:D

    YanıtlaSil
  2. Evet evet biz de "kapıştırırdık" htmtl den sonra frontpage`yi keşfedişimiz devrim olmuştu bizim için :)
    Aynı hikayeyi farklı şekilde yaşamışız. Aids hikayesi sadece küçük bir örnek daha neler var neler :)

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.