Ads Top

Uzun zamandır "Yeşilçam Şarkıları" bölümüne bir şey eklemediğimi fark ettim. Son yazıyı 17 Nisan da yazmışım, bir aydan fazla zaman geçmiş, pek bir üşengeç adam oldum şu sıralar. Tabi bunda yenil aldığım ve tepesinden inmediğim bisikletin de suçu var :)

Bu hafta başı aklıma düştü aslında yeni bir şarkı eklemeliyim diye, sonra evde badana boya işleri başladı tabi bisim şarkı yalan oldu. Badana boya bitti derken 3 gündür şarkı düşünüyorum. Tabi bisikletin yüzünden film de izleyemez oldum. Önceden izliyordum arada bir oradan hemen araklıyordum şarkıyı. Neyse efendim, 3 gündür düşünüyorum ama illa ki Emel Sayın`dan olsun diye düşünüyorum. Tabi bu arada Emel Sayın`dan da 3 tane film izlemiş bulunmaktayım :)

Filmin adı "Yalancı Yarim" Bizim zengin, züppe ve piç Ferit (Tarık Akan) hanım kızımız Alev`i (Emel Sayın) kendine aşık ettiği filmdir.
Filmden en unutulmaz sahnelerden birisi de Ferit`in Alev`in ağzından Dayısı Mahmut (Metin Akpınar)  mektup yazma sahnesi. Kendisini kötülemesi lazımdır ve mektup yazarken Kemel Sunal`a yazdırır, tıkandığı bir noktada Kemal Sunal devreye girer. Buyrun videosu.Filmin müzikleri baştan sona şahane, sırf müzikleri için bile izlenir. Ama filmde Emel Sayın`ın bence en güzel seslendirdiği şarkıyı söyler ki içiniz parçalanır.
Düşünüyorum da o yıllarda sinemada bu filmi izleyenlerin muhakkak gözlerinden yaşlar akmıştır. Ah ulan geç gelmişim dünyaya dedirtiyor insana. Ah o geçmiş aşklar, sevdalar...
Ben sizi şarkıyla baş başa bırakayım, fazla vaktinizi almaz 2dk 37sn.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.