Ads Top

Bisikletle Tura Çıkıyorum

Bisikleti aldığımdan beri havaların ve hayatımın izin verdiğince üzerinden inmiyorum :) Hiç üşenmeyip 15km yol gidip işe gidiyorum, bir de bunun dönüşü var ettimi sana 30 km. Haftada 3-4 gün bu şekilde gerçekleşiyor. Hafta sonları desen 100km leri zorlamaya başladım artık. Acayip güzel bir şey bu bisiklet herkese tavsiye ederim. 10 yıl neden ara vermişim şimdi çok kızıyorum kendime.
Madem dedim bu kadar zevk alıyorum bu işten, yıllık iznimde vurayım kendimi yollara. 15 günlük izin süresinde tahminimce 800-1000 km arasında bir yol yapacağım.
Bu fikir bir aydır kafamda dönmeye başladı, ilk önce yanıma yol arkadaşı aradım ama bulamadım, sonra tek başına çıkarım lan nolcak dedim, dün bir arkadaş bisikletini yeniledi, onunla bu fikrimi paylaştım o da bana katılacağını belirtti ki baya sevindim, tek başına çekilmez o yollar :) gerçi çok konuşan birisi değilim şu sıralar, hele ki boş konuşmayı hiç sevmem ama, akşam kamp yerini kurup çadıra çekildiğinde iki laflayacak birisinin olması güzel olur.
Çadır dedim de, tur için hazırlıklara başladım, çadır, uyku tulumu ve bisikletin tamiri için hemen hemen bütün malzemeleri tamamladım, eksik listemi çıkarttım ve onları tamamlamaya başladım, tahminimce temmuzun 10`u ve 15`i arasında yola çıkacağım.
Bir yandan eksik listesini tamamlarken, bir yandan da güzergah belirlemeye çalışıyorum ki en zor kısmı bu bölümü, çünkü her şey tahmini, günde ortalama 60-70 km gidebileceğimi düşünüyorum, fazla da zorlamamak lazım ki ertesi gün yine bir o kadar yol gideceğim çünkü.
Tıkandığım nokta tura nereden başlayacağım. Eskişehirden başlamayacağım kesin, otobüsle İzmir, Antalya veya Kaş`a gidip bu noktaların birinden tura başlamayı düşünüyorum. Rotanın kötü tarafı, İzmirden başlarsam, Antalyayı göremeyeceğim, aynı şekilde Anlatyadan başlarsam İzmir hatta Muğla taraflarını bile göremeyeceğim, Kaştan başlarsam, Antalya, Olimpos taraflarını göremeyeceğim. Marjinal faydayı hesaplamaya çalışıyorum ilk aşamada.
Alternatifler de çoğalabilir tabi ki. Lakin buralar hep dağlık alan ve yokuşlar yükle beraber çok zorlayıcı olacak ama görülecek gezilecek bir sürü yer var, 15 gün yetmeyecek malesef :( belki de toplamda 500-600 km de turu bitirip bol bol gezebilirim de.

Gökçekısık yollarında ben :)
Bu cumartesi, işten biraz erken çıkıp, Söğüte gideceğim bisikletle, kuzen çağırdı mangal sefası yapacağız :) Pazar günü de belki arkadaşları Eskişehir-Söğüt kavşağında karşılayıp Bozüyük turu yapacağız, ya da ben Söğütten Bozüyük`e geçip orada buluşabilirim onlarla. Bol bol antrenman olacak bana uzun turdan önce.
Gezmeye devam...

5 yorum:

 1. Kilometre de kaç yakıyorsun ki sen?
  BEnce sen 3 tekerlekli bisiklete bin, sirklerde deli para yaparsın hahahah hah haha huhhaha :D bisiklet 5 para etmez bence

  YanıtlaSil
 2. Adını bile yazmamışsın ama sırf millet ne kadar gerizekalıların olduğunu öğrensin diye yorumunu yayınladım. Yaşını bilmem ama zeka yaşının gayet küçük olduğu yaptığın espriye kendi kendine gülmenden anlaşılıyor. Beynini sikeyim senin beyinsiz.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba
  10 yıl aradan sonra bende aynı marka ve model bisikletten aldım.Daha yeni geldi.Birazdan binip gezeceğim.
  Dediğin gibi ben neden 10 yıl ara vermişim.
  Arabayı hanıma verip ben bisikletle gezerim artık. :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.