Ads Top

Asabiyim Ben

Nerde bir yavşak-yavşaklık görsem cinlerim tepeme çıkıyor. İbneliğe, haksızlığa, şerefsizliğe tahammül edemiyorum. Bazen diyorum lan sanane siktiret karışam, bulaşma diyorum kendi kendime ama olmuyor yapamıyorum.

Araba sürerken kurallara uyarsın, 3 şeritli yolda hız sınırı 70 dir, orta şeritten gidersin 70`le, seni geçerken ibnelik yaparlar, üstüne kırarlar direksiyonlarını, kornaya basarlar vs... şehir içinde götüne kadar girerler, sinyal verirsin başka yola dönmek için hala yakın takip etmektedir, sonra frene basarsın, arkanda bir cayırtı, yanından geçerken kornaya basar el kol hareketi yapar vs... sonra araba sürmekten tiksinirsin.

Halısaha da maç yaparsın, rakipten yavşağın birisi çıkar eliyle koluyla pozisyonları keser, faul yapar uyarırsın, elvar, faul var dersin bıdı bıdı karı gibi konuşur, sonra muhabbet uzar konu nasıl devam ederse farkına varmazsın ve rakiptekio yavşağın en son kelimesi, faul ise faul de kullan, el varsa el de kullan ne konuşuyona gelir, bütün cinlerin tepene çıkar, maçta papaz çıkar, maç biter, bir de herkes gelir sana konuşur çok agresifsin, niye tartışıyorsun vs... sonra maç etmekten tiksinirsin.

Bisiklete binersin, trafiğin akışını bozmamak için elinden geleni yaparsın, en sağdan gidersin, yeri gelir yolunu değiştirirsin, yeri gelir kaldırıma çıkarsın ama nafile yavşağın birisi gelir seni sıkıştırır, senin ne kadar hızlı gittiğine aldırmadan önüne geçer iki metre önünden dönüş yapar, ya da belediye otobüsü gelir önüne gelir zırt diye önünde durur otobüsün arkasına canısı diye yazılmaktan son anda kurtulursun, 100km hızla yanından yarım metre bile mesafe bırakmadan geçer, sırf seni korkutup egosunu tatmin etmek için, geçerken yanından camdan laf atar vs... sonra bisiklete binmekten tiksinirsin.

Bir bara gidersin, normal bir bara, gece kulübü değildir bildiğin cafe&bar`dır burası, damsız girilmez der sana, hangi çağdan geldiniz ortaçağdan mı dersin tartışma çıkar, mekan onundur ya, kendini haklı görür, iki arkadaş gidip iki bira içemeyceksin yani, eskişehir gibi bir yerde cafe bar da dam muhabbeti yaparlar, zihniyetinizi s.keyim dayanamadım artık sövdüm yani.

Ben mi çok agresifim, insanlar mı beni zorluyor anlamadım. tek bildiğim şey var haksızlığa ve yapılan ibneliklere tahammül edemediğim.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.