Ads Top

Tatilden Dipnotlar

Geçen hafta cuma gününden itibaren tatildeyim.
Bu tatilin anlam ve önemi benim için büyük. Geçen sene işe yeni başladığım için izin hakkım yoktu, ondan önceki sene askerdeydim, bütün yaz boyunca doğal olarak tatil yine yoktu, sanırım 3 yıl önce yıllık izin kullanmıştım, bu tatil yılından önceki sene yine işe yeni başladığım için tatil yoktu ve önceki senelerde de ticaret yapıp kendi işimle uğraştığım için tatil matil hak getire. Şu 29 yıllık hayatımda hepi topu 2 sefer yıllık izin kullanmışım. hafta sonu kaçamakları ya da bayramlardaki 2-3 günlük tatilleri saymıyorum buna, 15 gün aralıksız tatilden bahsediyorum bilesiniz.

Geçen hafta sonu İzmitteydim, dostlarımla görüştüm güzel vakit geçirdim, Pazar günü denize gittik ama ben yemin ettim daha pazar günleri denize filan gitmem, Ağvadaydık nasıl bir kalabalık, nasıl bir iğrençlik anlatamam, koskoca denizde yüzecek yer yoktu o derece kalabalık, zaten kalabalıktan denizin kumu suya karışmış dip gözükmüyor, sıcaktan ufak ufak böcükler peydahlanmış, suda durduğunuz zaman çimcikliyorlar :) açıkta yüzeyim diyosun, kaç yıldır yüzmemişsin yoruluyorsun, sahil desen hafta sonu piknikçileri hesabı, çoluk çocuk nineler, dedeler herkesler orada, bir de kendini kuma gömenler vardı ki sebebini çözebilmiş değilim, ne gerek var ? soruyorum ne gerek var, durum böyle olunca ben de 30dk lık yüzme ve bira almaya gittiğim süre dışında şezlong da gölgenin altında uzandım durdum, başka da bir şey yapmadım, muhabbet dışında gerisi bom boktu.

Pazartesi günü, bisikletli bir arkadaşla, yuvacık barajının yukarılarında bir yerde karaarslan kamping diye bir yere gittik, gidiş hayli yorucuydu, hep yokuş çıktık, hiç kullanmadığım öndeki ufak dişliyi burada kullanmak zorunda kaldım :) mekan ve kahvaltı şahaneydi, dereden akan su buz gibiydi, ayaklarımı 5 dk. dan fazla tutamadım.

Bir de c.tesi gecesi mangal muhabbeti vardı ki, dillere destan :) Murat Terzi`ye ayrıca teşşekkür etmek istiyorum bunun için. PS de yendiğimiz için de kusura bakma kuzen.

Salı günü akşam Eskişehir`e geri döndüm, haftaya salı Antalya`ya yolculuk var, Olymposta 4-5 gün kafa dinlemeye gideceğiz.

Buralarda ise napıyordum dersek, aylak aylak geziyorum. Başka bir şey söylenemez yaptıklarım için. Bir de bira içip bisiklet sürdüm ki, inanılmaz yoruldum.

Bisikletle gezi planım vardı, havaların çok sıcak olmasından dolayı bu planı şimdilik rafa kaldırdım, bayılıp gebermeye hiç niyetim yok :)

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.