Ads Top

İsmet Paşa Mevzusu

Bir önceki yazının sonunda aynen şu cümlelerle belirtmiştim. "Bir de İsmet Paşa mevzusu var ki onu da daha sonra anlatıcam." üzerinden fazla vakit geçirmeden, sıcağı sıcağına anlatmak lazım.

Bir gün yine Hüseyin`le bizim eve gidicez. Bizimkiler memlekette gitmişler, biz de ergeniz tabi kaçırır mıyız bu durumu, çarşıda ve sahilde fink atıp eve geçerken film alalım da izleyelim dedik. Girdik bir cd satan dükkana iki tane film aldık, birisi korku diğeri de vurdulu kırdılı bir şeydi.

Eve geldik aç karnımızı doyurduktan sonra kurulduk televizyonun başına, ilk önce korku filmini koyalım da azıcık tırsalım dedik, o zamanlar bende vampirli film hastalığı mevcut, şimdi izliyorum da ne kadar saçma geliyor, Blade serisi bile saçma gözümde. Hüseyin de sevmiyordu bu tarz filmleri o yüzden cinli perili bol hayaletli bir film almıştık. Filmin adını filan da hatırlamıyorum, tozlu rafların arasından kıyıya köşeye atılmış bir filmdi. Benim tüm söylenmelerime rağmen Hüseyin o filmi almakta ısrar etmişti.

Koyduk vcd`ye bizim Hüseyin`in ısrar ettiği filmi başladık seyire, film o kadar sıkıcı, o kadar lanet, o kadar izlenilmez bir film ki anlatamam, bu gün bile hatırladığım en net şey o filmin asla sonuna kadar izlenemeyeceği. 15-20 dk geçti artık ikimiz de mala bağlamış durumdayız, bir birimize telepatik yoldan ulaşmaya çalışıyoruz, şu filmi kapatalım diye ama nafile, tam bu sırada filmin içinde "İsmet Paşa" kelimesini duyduk, 5-10 saniye afallama süresinden sonra yavaşça birbirimize bakıp "ne dedi lan bu" "İsmet Paşa`mı dedi bana mı öyle geldi" dedik, kendimizden şüphe duyarken ikimizin de aynı lafı duyması ilginç oldu. Hemen durdurduk filmi geri sardık, aynı sahneyi izledik, ama bu sefer öyle bir cümle geçmedi, tekrar durdurduk, biraz daha geri sardık, belki daha önceki sahnedeydi biz kaçırdık gibisinden düşündük, ama nafile, bir kaç denememizden sonra gaipten ses duyduğumuzu düşünüp o geri zekalı filmi izlemekten vazgeçtik.

Ama her ikimiz de eminiz ki; o filmde o sahnede "İsmet Paşa" lafı söylenmişti.

1 yorum:

  1. aynen söylemişti ya adım gibi eminim bende resmen ismet paşa demişti. kaç kere geri sardık demi lan. ama olsun filmi kapatmamaız için bi neden istiyorduk belkide beynimizin bize oynadığı bir oyundu.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.