Ads Top

Otobüs bekleriz, tramvay bekleriz, izleyeceğimiz diziyi bekleriz, ramazan ayında pide kuyruğunda, istanbulda vapuru, trafikte yolun açılmasını, okulda sınav saatini vs... bekleriz.

Bunların olacağını biliriz de bekleriz. Otobüs geç kalsa da bir sonraki gelir, tramvay desen aynı, pideler elbet çıkacaktır fırından, vapur gelecektir, trafik açılacaktır, zaman geçip sınav saati gelecektir. Biliriz beklediğimizin ödülünü alacağımızı.

Bir de umut ettiklerimizi bekleriz...
İş yerinde terfi bekleriz, zam zamanını bekleriz, okulların kapanıp tatilin başlamasını, sınavlara gireriz güzel sonuçlar bekleriz vs...
Bu beklemelerimizde de bir umut vardır, çalışır çabalarız ve bu çalışmalarımızın karşılığında bir nevi ödül bekleriz.

Peki sevgiliyi beklemek? Henüz hiç tanışmadığın, varlığından bile haberinin olmadığı ama Dünyanın herhangi bir yerinde, sizden habersiz yaşayan günün birinde en yakınınız olacak o yabancıyı beklemek?
Ya hiç gelmezse sorusu gelir çöker üzerinize, yıldırır, yolunuzdan saptırır beklemekten vazgeçtiğinizde.

Sonra hiç ummadığınız bir anda girer hayatınıza, fark etmezsiniz o olduğunu en başında, oysa kaderleriniz ortak yazılmıştır, kesişmiştir artık yolunuz, tüm yollar "size" çıkar.
Yabancıydı ya hani size, aslında hiç de yabancı değilmiş. Aynı acıları yaşamışsınız, benzer yollardan geçmişsiniz, hem yabancı olsa size nasıl hayatlarınız birleşirdi ki?
Aslında; bütün hayatınız boyunca henüz tanışmadığınız yalnızlığınızı paylaşacağınız o`dur.

...ve bütün bunları ancak hayatınıza  o gelince anlarsınız...
"Hoş geldin sevgilim"

1 yorum:

  1. asıl mevzu ise karşına çıkan o kişinin beklediğin kişi olduğunun farkına varamadan, arkamıza bakmadan yola devam etmek olmalı herhalde..

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.