Ads Top

Blog Yazarının Sigarayı Bırakma Macerası #Bölüm 3 SON


Bu yazıyı yazmak için geriye dönüp ne zaman bıraktığımız hesapladım, hemen hemen 2 ay olmuş sigara içmeyeli. Artık her şey çok kolay, neredeyse hiç aklıma gelmiyor, belki haftada 1 veya 2 sefer aklıma geliyor, onda da gülüp geçiyorum, aklıma gelmediği zamanlar hiç içmemiş gibi hissediyorum.
Sigarayı bırakma macerasını bu yazıyla sonlandırmak istiyorum. Bundan sonra içeceğimi sanmıyorum, eğer içersem yazarım, içmezsem bir daha konusunu bile açmam :)

Genel olarak, sporsal faliyetlerde neredeyse performansım iki katına çıktı ya da ben öyle hissediyorum. Sabahları uyanmak artık çok kolay.

Sigara için sağlığımızdan ve paramızdan israf diyorduk her zaman evet bu kesinlikle doğru. Es geçtiğimiz bir şey daha varmış "ZAMAN" inanılmaz derecede zamanımızı çalıyormuş, bıraktıktan sonra fark ettim. Kabaca hesaplarsak her sigara için 5dk gidiyor, 5dk da hazırlık evresi desek(mekan değiştirme, çay alma vs..) toplamda 10dk dan hesaplarsak ve hemen hemen her kes günde 1 paket içiyo dersek toplamda 200dk o da 3,5 saat yapıyor. Zamana bak 3,5 saat! Bir gün 2,5 saat olur bir gün 4,5 saat ama ortalamada 3,5 saatimiz gidiyormuş.

Sigarayı bırakıp ve ıvır zıvır yemeyi kestikten sonra cebime akrep girdi resmen, para harcayacak yer bulamıyorum :)

Çevremdekilere de gaz veriyorum bu konuda, abim ve bir arkadaş daha bıraktı, 20 gündür onlar da içmiyorlar, birisi daha var, çok zorluyorumi bıraktı bırakacak, çabuk kırılıyor direnci bakalım inşallah o da bırakır. En büyük gaz verme sözüm şu oluyor "Eser bile bıraktı sigarayı" :) evet düşününce ben bile kendime şaşıyorum bazen.

Son söz olarak, sigara içenler zaten benim söylediklerimiz biliyorlar ve farkındalardır. Keşke bırakmak kolay olsa ama çok zor lanet şeyi bırakabilmek. O yüzden tamamen istemeden denemeyin, hüsran olur, hevesiniz kaçar.

Bir Türk Filmi tadında
#SON#

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.