Ads Top

Ali Ağaoğlu Aykiri Sorular

CNN TÜRK’te, Enver Aysever in sunduğu Aykırı Sorular`a konuk olmuş Ali Ağaoğlu ve sosyal medyada dolanıp duran hatta şehir efsanesine dönüşen sorulara bile cevap vermiş.

Ağaç kestiğini ispat ederlerse Taksimde etek giyeceğinden tutun da medyada satın aldığı gazeteci varsa 100 tane daire vereceğine kadar da iddialı cevaplar vermiş. Paranın vermiş olduğu özgüven tartışılmaz bir gerçek gibi yüzümüze vuruyor Ağaoğlu`nun cevaplarında.

Ama benim dikkatimi en çok çeken ve en son söylediği cümle oldu ki, biraz güme gitmiş gibi hissettim.
Ali Ağaoğlu diyor ki; Biz millet olarak çok büyük özellikleri olan bir milletiz ama; en büyük eksikliğimiz ve en eksik yönümüz, bizim başarıyı kıskanan bir yapımız vardır, başarılı insanı aşağı çekerek sanki kendimizi tatmin ediyormuş gibi bir duygumuz vardır, onun için bu doğaldır olacak...

Aynen böyle oluyor maalesef, kendi iş yerlerimize bakacak olursak, kim başarılı işler yapıyorsa onunla başarılı olma konusunda yarışmak yerine ya da kendi işini düzgün  ve layıkıyla yapmak yerine, başarılarını gölgelemeye çalışıp her yaptığını hatalıymış gibi göstermeye çalışan tipler olmuyor mu?

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.