Ads Top

Bilgisayar Kullanırken Saçma Kurallarım

Konuyla alakası yok "Karışık Fotoğraflar" dan seçme, alakası yazıda.
Uzun zamandır görmüyorduk MIM muhabbetini, bloglar artık daha içine kapanık, sosyal mdyada daha içli dışlı diğer blog yazarlarıyla.
Benim eskiden beri takip ettiğim ve etkileşimde bulunduğum iki tane blog var, birisi Serdar(Serdar7.com) ki beni mimleyen diğeri de Sezer(kelimelerbenim.com) ki bu mim olayını başlatan blog yazarları.
Madem bu kadar uzun süredir mimlenmiyorduk hemen davete icabet gerekir diye düşünüyorum.

Aslında çok takıntılı birisi değilim bilgisayar başında sadece baskın tercihlerim var:

- İlk önceliğim beyaz klavyedir, evdeki masaüstü bilgisayarım ve netbookum beyaz klavyeye sahip, iş yerindeki siyah klavye ve kafayı takmış durumdayım, her fırsatta öfke kusuyorum.
- Aradığım şey bir forumdaysa ve üyelik istiyorsa genelde forumlar için kullandığım kullanıcı adını dener eğer onunla üye olmamışsam yorumlara bakar ve sadece o link için üye olmuş kullanıcıyı aradan ayıklar ve o kullanıcı adıyla ve şifreyi 123456 sallarım 3-4 tane denememde genelde başarılı olurum, son çare olarak üye olurum.
- Yazı yazarken kesinlikle sessizlik ararım, müzik çalıyorsa kapatırım, dışarıdan ses geliyorsa sessiz bir ortam ararım ya da o yazıyı o an yazmaktan vazgeçerim
- Format atmaktan nefret ederim, kendi kullandığım bilgisayara format atmışlığım bir elin parmağını geçmemiştir.
- Alışılagelmiş bir arşiv anlayışım hiç yoktur, bilgisayarımdaki klasörlerin, fotoğrafların veya videoların hiçbir düzeni ve algoritması yoktur ama aradığım şeyi elimle koymuş gibi bulurum.
- Ticari kaygıyla hit peşine düşüp mynet haberlerine özenen blogları takibimden çıkarırım.
- Kulaklıkla müzik dinlemem, film izlemem.
- Her zaman masaüstünde karışık fotoğraflar adında klasör bulunur ve içerisine internette gezinirken gördüğüm alakalı alakasız fotoğrafları kaydederim. Bir süre sonra temizlerim klasörün içini.
- Chrome kullanır, açar açmaz, facebook, twitter ve bisikletforuma giriş yaparım.
- Son olarak beyaz klavye çok önemli!

Son olarak Serdar yazısında;
Bu arada bir konuya da değinmek istiyorum. Kendimi biraz pohpohlamak istiyorum hatta :D Sezer'in de Eser'in de Blogger altyapısı kullanmasında önemli katkılarım vardır. Blogger kullanmaya teşvik etmişimdir. Bunu da belirteyim pardon da :D
böyle dedi ki sonuna kadar haklıdır, ben bu bloga wordpress ile başladım Serdar`ın da teşvikiyle bloggera geçiş yaptım ve iyi ki de geçmişim. Kendisine bu konu da teşekkürümü borç bilirim :)
Bu mimi de benim uzun yıllardan beri tanıdığım ve blogunda da ara sıra yazılar yazdığım Hüseyin`e paslıyorum. Bi-taraf.com `un ilk mimi olacak :)

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.